Без 6-7 основни играчи „Етър“ стигна до очаквана победа с 2:0 над втория отбор на „Ботев“ (Пловдив) и продължава да води в класирането. Попаденията за успеха отбелязаха Дани Младенов и Ловре Кнежевич.

За „виолетовите“ не влязоха Атанас Кръстев, Николай Дичев, Ради Апостолов, Кольо Станев, Здравко Илиев, Христо Марков и Анатоли Господинов, а Уилсън Фелипе игра с травма и бе заменен принудително след почивката, но направи много добър мач.

Куп рокади трябваше да направи Веселин Великов, като в центъра на защитата бяха М. Иванов и Пехливанов, бекове младите Юл. Райков и Г. Александров, а пред тях – друг от младите Кр. Кънчев. В игра накрая влязоха и абсолютните дебютанти Калоян Ненчев и Росен Върбишки, като последният досега дори не бе попадал в групата на първия отбор.

Още във 2-ата минута удар на Кънчев мина на сантиметри над гредата. Ранният гол обаче падна – в 8-ата минута Цветомир Тодоров напредна отляво и центрира, а Дани Младенов насочи с глава топката в мрежата за 1:0.