Отборът на Монтана направи немислимото и съумя да обърне резултата от 0:1 до 2:1 срещу Етър и по този начин „виолетовите” станаха първият отбор, който изпадна от efbet Лига през сезон 2020/21. Преслав Боруков даде аванс на великотърновци в 20-ата минута, а Янко Ангелов от дузпа изравни паритета в 41-ата. В добавеното време на срещата обаче Николай Минков след рикошет обърна резултата в полза на гостите и изпрати „болярите” във второто ниво на българския футбол, запазвайки надеждите на тима от Северозапада за оставане в елита и догодина.

В 94-ата минута пък Йордан Йорданов остави Монтана с 10 човека, след като си изкара втори жълт картон заради бавене на времето и по този начин ще липсва в очертаващия се като решаващ последен мач срещу Ботев Враца. С този резултат Монтана има 27 точки, докато Етър остава с 25 и няма шансове да изплува от последните две места. Монтанчани са на точка от регионалния си съперник Ботев Враца, а в директния двубой ги приемат.

Етър - Монтана

източник: sofascore.com

Rostislav Grancharov / LAP.bg
11 снимки

След 20 минути игра Симеон Мечев изпълни свободен удар от центриране на далечната греда. Макенджиев увисна, а Кацаров се пребори и върна с крак успоредно към вратата за Преслав Боруков, за който беше "детска игра" да реализира отблизо - 1:0.

В 41-ата минута гостите изравниха. Тогава центриране от фаул летеше към отлично пласирания нападател на Монтана Росен Кръстев. Той бе нокаутиран от закъснелия да боксира топката вратар Христо Иванов и решението на Ивайло Стоянов бе категорично - дузпа за гостите от Монтана. С изпълнението се нае Янко Ангелов, който прати стража на Етър в обратния ъгъл за 1:1.

В 56-ата минута Етър стигна до изгодна ситуация. Тогава Божидар Кацаров центрира умело топката в наказателното поле на Монтана. Той намери с паса си Милчо Ангелов, който стреля красиво от въздуха, но топката отлетя встрани. Монтана засили оборотите, а в 78-ата минута можеше да поведе в резултата. Изключително неразчетено извън наказателното си поле излезе вратарят на Етър Христо Иванов. Далеч от него той загуби топката от Николай Минков и позволи на съперниковия нападател да стреля към опразнената врата. Ударът му обаче се оказа изключително слаб и срещна главата на Крачунов.

Драмата на "Ивайло" стана пълна в добавеното време на срещата, когато гостите осъществиха пълен обрат. Стефан Каменов намери вляво Николай Минков, който шутира, а топката се отби в крака на Пламен Крачунов и влетя във вратата на Етър - 1:2.

FT / ЕТЪР - МОНТАНА 1:2

1:0 Преслав Боруков (20)

1:1 Янко Ангелов (40-дузпа)

1:2 Николай Минков (90+2)

Рефер: Ивайло Стоянов /Петрич/

Стадион: "Ивайло" /Велико Търново/

Стартови състави:

Етър: 1 Христо Иванов /к/ 83 Алдаир Ферейра 44 Божидар Кацаров 81 Венелин Филипов 84 Здравко Илиев  17 Ивей  Натаниел 7 Милчо Ангелов 6 Пламен Крачунов 99 Преслав Боруков 16 Симеон Мечев 23 Христофор Хубчев

Резерви: 13 Анатоли Господинов - 10 Гаетан Коуку 11 Даниел Младенов 70 Кольо Станев 22 Ловре Кнежевич 18 Николас Фемия 20 Яни Пехливанов

Треньор: Александър Томаш

Монтана: 30 Благой Макенджиев - 25 Александър Башлиев 3 Иван Михов /к/ 26 Стоян Предев 33 Стефан Цонков 4 Радослав  Терзиев 13 Йордан Йорданов 6 Янко Ангелов 19 Росен Кръстев 24 Давид КИКИ 11 Николай Минков

Резерви: 1 Марио Кирев - 2 Валери Христов 7 Димитър Законов 20 Михаел Орачев 22 Стефан Каменов 17 Адам Буджамаа 9 Румен Георгиев