Отборът на Етър победи с минималното 1:0 гостуващия Витоша Бистрица. Единственото попадение реализира Тонислав Йорданов още в шестата минута, когато се разписа директно от пряк свободен удар. През цялата среща „болярите“ контролираха развоя на събитията и имаха още няколко добри възможности да отбележат и второ попадение, но в крайна сметка и един гол им свърши работа.

Това бе и последен двубой за „бистричани“ в елита, след като те вече изпаднаха. С тази победа пък Етър изпревари Царско село преди двубоя на тима с Черно море. "Царете" обаче се нуждаят от само точка, за да продължат борбата си за Лига Европа.

LAP.bg
7 снимки

Първата по-интересна ситуация дойде още в третата минута, когато Антон Огнянов и Флорент Боджадж имаха хубав шанс в началото на срещата, но до удар към вратата на гостите не се стигна.

Само три минути по-късно резултатът бе открит. Тонислав Йорданов реши да стреля директно от пряк свободен удар от десния ъгъл на наказателното поле. Яни Пехливанов посегна да играе с топката, което донякъде заблуди вратаря Николай Кръстев, след което кълбото тупна и се оплете в мрежата на вратата на гостите.

В 11-ата минута Милчо Ангелов навлезе отдясно в наказателното поле на Витоша и пробва изстрел по диагонала, но в аут.

Шест минути по-късно Никола Колев получи топката пред наказателното поле на „тигрите“ и реши да стреля, но покрай дясната греда на Николай Кръстев.

Първият удар към вратата на Етър дойде в 23-ата минута. Отправи го капитанът на бистричани Четин Садула, но топката премина високо над вратата на Христо Иванов.

Минута след това Христо Иванов пробва изстрел от воле извън наказателното поле, но доста слабо и безпроблемно за вратаря Иванов.

В 27-ата минута "болярите" имаха шанс да отбележат второ попадение. Тонислав Йорданов показа отлична игра в половината на Витоша. Той успя да се справи с Богомил Дяков и отправи хубав и плътен удар, но топката профуча покрай лявата греда на вратаря на Витоша.

В 38-ата минута бе извършена и първа промяна в срещата. Тя бе принудителна. Здравко Илиев напусна с контузия, а на негово място се появи Кольо Станев в тима на Етър.

Минута след това Тонислав Йорданов отново опита да обстрелва вратата на гостите от пряк свободен удар, но този път бе неточен.

В 43-ата минута домакините отново имаха чудесна ситуация за ново попадение. Една отбита топка стигна до резервата Кольо Станев, който опита удар от воле и топката премина много опасно над вратата на Кръстев.

Две минути след началото на втората част Атанас Кабов пробва удар от далечна дистанция, но бе доста неточен.

В 51-ата минута бе извършена втора принудителна промяна за „болярите“. Педро Лагоа замени контузилия се Божидар Кацаров.

В 81-ата минута Милчо Ангелов засече с глава центриране на Антон Огнянов от корнер, но ударът му премина покрай дясната греда на Николай Кръстев. Две минути по-късно Никола Колев получи удобна топка в наказателното поле, но халфът стреля много далеч от целта.

В 84-ата минута Атанас Кабов отправи втори точен удар за гостите, но без проблеми за Христо Иванов.

В последната минута от редовното време Витоша получи страхотен шанс за изравни. Илия Димитров получи от Васил Първанов на границата на наказателното поле. Младия Димитров бе с гръб към вратата, но отигра добре за Запро Динев, който стреля силно, но вратаря Христо Иванов успя да спаси с крак.

В добавеното време удар на Флорент Боджадж попадна в ръцете на Кръстев, като това бе и последната ситуация в срещата.

ЕТЪР – ВИТОША БИСТРИЦА 1:0

1:0 Тонислав Йорданов 6'

Стартови състави на двата отбора:

ЕТЪР (): 1. Христо Иванов (к) - 11. Антон Огнянов, 44. Божидар Кацаров, 24. Георги Купенов, 84. Здравко Илиев, 14. Иван Скерлев, 7. Милчо Ангелов, 22. Никола Колев, 19. Тонислав Йорданов, 10. Флорент Боджадж, 20. Яни Пехливанов

Старши треньор: Петко Петков

ВИТОША БИСТРИЦА (): 12. Николай Кръстев - 2. Марио Дилчовски, 5. Венцислав Бонев, 7. Кристиян Кочилов, 10. Георги Амзин, 11. Даниел Кутев, 14. Четин Садула (к), 19. Илия Димитров, 22. Богомил Дяков, 88. Атанас Кабов, 96. Христо Иванов

Старши треньор: Асен Букарев

Главен съдия: Мустафа Шефкет, град Кърджали

Стадион: „Ивайло“, град Велико Търново