Етър и ЦСКА спретнаха зрелищно равенство 2:2 в двубой от 8-мия кръг в efbet Лига. Милчо Ангелов от дузпа и Алдаир Ферейра зарадваха феновете на "болярите" през първата част, а в 61-ата минута Тиаго Родригес върна едно попадение, а дълбоко в добавеното време Ахмед Ахмедов донесе точката за "червените".

Попадението на Ахмедов обаче бе от засада. От повторенията ясно пролича, че при удара на Тиаго нападателят се намираше в нередовна позиция, като си спечели предимство при добавката. Тук съдиите допуснаха груба грешка и добутаха ЦСКА до точката. Освен това главният рефер Владимир Вълков даде продължение от близо осем минути, с което скандализира.

Антон Узунов
77 снимки

Първото полувреме изобилстваше от опасни положения пред двете врати. "Червените" поеха инициативата още от първите минути на срещата. В 10-ата минута топката вече бе във вратата на Етър, но попадението на Томи Юрич бе отменено заради засада.

Само минута по-късно Юрген Матей игра с ръка в наказателното поле и подари дузпа на "виолетовите". С изпълнението от бялата точка се нагърби Милчо Ангелов, който не сгреши и изведе Етър напред в резултата.

Последваха нелоши изпълнения на Тиаго и Греъм Кери от свободен удар, които обаче не успяха да променят резултата на таблото.

След половин час игра гредите на двете врати се превърнаха в главни герои в мача. Първо Томи Юрич отправи страхотен пас към Санкаре, който шутира незабавно, но мощният му удар уцели страничния стълб на вратата на Анатоли Господинов. Само минута по-късно страни Преслав Боруков проби "червената" защита и шутира силно, оставяйки Бусато безпомощен, но гредата отново се намеси.

В самия край на първата част новото попълнение на Етър - Алдаир Ферейра, напредна в наказателното поле на "червените" и стреля по диагонала от далечна дистанция, матирайки Бусато.

След час игра авансът на Етър бе намален. Яни Пехливанов направи груба грешка и позволи на Тиаго да настигне центрирането на Амос Юга. Напълно необезпокояван, португалецът изпрати топката в мрежата на Анатоли Господинов и върна едно попадение.

​В 70-ата минута Пламен Гълъбов притесни "червения" щаб и феновете на тима, след като бе изнесен на носилка, а малко по-късно бе изведен от стадиона с линейка. ЦСКА вече има проблеми в дясната зона на защитата, тъй като Иван Турицов е трайно контузен.

Емоции не липсваха до последния съдийски сигнал. Дълбоко в добавеното време Яни Пехливанов си изкара втори жълт картон след нарушение срещу Брадли Мазику и остави отбора си да доиграе мача с човек по-малко.

Малко по-късно пък Ахмед Ахмедов донесе така важната точка на ЦСКА с гол от засада и спаси отбора от сериозен гаф във Велико Търново. Нападателят бе в нередовна позиция, но това остана незабелязано от съдийската бригада.

Така "червените" събраха 13 точки и заемат 4-а позиция в класирането, а Етър от своя страна направи най-силния си мач до момента и записа първа точка през новия сезон.

Етър - ЦСКА    КР 2:2
1:0 Милчо Ангелов 12' (д.)
2:0 Алдаир Ферейра 45+1'
2:1 Тиаго Родригес 61'
2:2 Ахмед Ахмедов 90+3'

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

Етър: 13. Анатоли Господинов, 83. Алдаир Ферейра, 44. Божидар Кацаров, 24. Георги Купенов, 70. Кольо Станев, 26. Мариян Иванов, 7. Милчо Ангелов, 6. Пламен Крачунов, 99. Преслав Боруков, 20. Яни Пехливанов (к), 16. Стелиян Добрев

Треньор: Петко Петков

ЦСКА: 1. Густаво Бусато, 2. Юрген Матей, 3. Жеферсон, 8. Греъм Кери, 13. Юнус Санкаре, 14. Жул Кейта, 18. Брадли Мазику, 20. Тиаго Родригес, 26. Валентин Антов (к), 28. Пламен Гълъбов, 9. Томи Юрич