Наставникът на Етър Велико Търново Веселин Великов сподели след победата с 3:0 над Левски Лом в първия кръг на Втора лига, че основната цел на „болярите” е завръщане в елита още този сезон.

Специалистът изрази надежда, че ако тимът му играе така, както през втората част на срещата, когато паднаха и трите гола в мача, няма да има никакви проблеми с постигането на целта.

„Още във втората минута направихме принудителна смяна. Един юноша се контузи, пуснах друг. През първото полувреме не успяхме да направим това, което искахме. Мисля, че след почивката обаче смените дадоха резултат.

Бях казал на отбора, че Лом ще се затвори. Вкарахме първия гол, след това вкарахме още два и изтървахме още толкова положения. Етър трябва да играе така, както го направи през втората част.

Кнежевич и Младенов са лидерите на нашия отбор. Смените, които влязоха на полувремето обаче решиха мача”, коментира той.

„Трябва ни още малко време, но ако играем така, както през второто полувреме, няма да имаме никакви проблеми във Втора лига

Имаме поставена цел - да се върне отборът в възможно най-бързо в efbet Лига. Стремим се да сме сред първите три отбора. Аз и отбора сме амбицирани, ако можем да завършим на първо място.

Наши конкуренти ще бъдат отборите на Монтана, Хебър Пазарджик. Марица е скритият фаворит, може би и Спартак Варна. Ако играем като през второто полувреме, няма да имаме никакви проблеми срещу който и да е отбор”, каза още Великов.