Левски победи Етър с 2:0 в последната си контрола преди старта на efbet Лига. Головете вкараха Здравко Димитров (6) и Мартин Петков (8). "Сините" изпуснаха и дузпа в 47-ата минута, а реферът Ивайло Ненков вдигна 9 жълти картона. Така Левски завърши подготовката без загуба, след като в предишните контроли записа победи над Локомотив Пд (1:0) и Локомотив София (4:0) и равенства с Ботев Пд (1:1) и Левски Лом (1:1).

Гостите от Велико Търново влязоха доста активно в мача и често играта се задържаше в половината на "сините". Левски обаче стигна до попадение още с първата си атака към вратата на Анатоли Господинов. В 6-ата минута Марин Петков подхвана комбинация с Борислав Цонев, който със страхотно подаване изведе Здравко Димитров на добра позиция и той с топовен удар откри - 1:0.

Не бяха изминали и две минути, когато отново Борислав Цонев асистира за втори гол във вратата на Етър. Той получи топката в наказтелното поле и върна към Мартин Петков, който с премерен удар удвои резултата.

Грешка на Георги Александров в центъра на отбраната на Левски даде шанс на Ромеш Ивей в 20-ата минута да върне интригата в мача. Той напредна и шутира, но вратарят Пламен Андреев предвидливо излезе и изби с тяло. Пет минути по-късно Марин Петков пропусна да направи резултата класически, след като ударът му с левия крак мина покрай вратата на Господинов.

В 26-ата минута гостите поискаха дузпа за игра с ръка на Томислав Папазов. Ловре Кнежевич се опита да се промуши между двама бранители в "синьо" и топката срещна ръката на Папазов, но реферът Ивайло Ненков даде знак играта да продължи. Минута след това Папазов получи контузия в левия крак и бе сменен от Патрик-Габриел Галчев.

В 32-ата минута Радослав Апостолов опита да изненада Пламен Андреев с удар от границата на наказателното поле, но вратарят на "сините" внимаваше и улови топката, макар и от втори опит.

Второто полувреме започна по най-добрия начин за Левски, след като реферът посочи бялата точка още в 47-ата минута. Шпагат на Мариян Иванов в краката на Билал Бари се стори достатъчен за рефера да отсъди дузпа в полза на домакините. Зад топката застана Борислав Цонев, но силният му удар се отби в напречната греда и излезе в аут.

Братско попадение можеха да видят феновете на стадион "Георги Аспарухов" в 55-ата минута, когато Радослав Цонев от фаул намери близнака си в наказателното поле. Ударът с глава на Борислав Цонев обаче не намери очертанията на вратата на гостите. В 62-ата минута Здравко Димитров нанесе силен шут, който бе избит от стража на Етър Господинов.

Отлична възможност пропиля Мартин Петков в 65-ата минута. Нападателят на Левски бе изведен чудесно зад отбраната на гостите от Здравко Димитров, но се засуети и притичалият Кордоба изби топката. Секунди по-късно и Патрик-Габриел Галчев излезе на стрелкова позиция и шутира без забавяне в близкия ъгъл. Вратарят Господинов обаче внимаваше и спаси.

В следващите минути настъпи раздвижване по трибуните заради влизането на Валери Божинов в игра. Феновете не пропуснаха да скандират името му, а нападателят им благодари.

В 81-ата минута гредата спаси "сините" от попадение след мощна тупалка на Кольо Станев. Пет минути преди края Мартин Петков отправи хубав удар от фаул, който бе избит в корнер от стража на гостите.

ЛЕВСКИ - ЕТЪР 2:0

1:0 Здравко Димитров (6)
2:0 Мартин Петков (8)

ЛЕВСКИ: 66. Пламен Андреев, 6. Ивайло Найденов, 24. Томислав Папазов, 41. Георги Александров, 23. Христофор Хубчев, 10. Борислав Цонев, 21. Радослав Цонев (к), 88. Марин Петков, 79. Мартин Петков, 11. Здравко Димитров, 19. Билал Бари

Резерви: 12. Николай Кръстев, 22. Патрик-Габриел Галчев, 30. Димитър Андонов, 31. Антоан Стоянов, 33. Денис Динев, 86. Валери Божинов, 89. Андриан Краев

Треньор Живко Миланов

ЕТЪР: 13. Анатолий Господинов, 26. Мариян Иванов, 3. Хосе Кордоба, 81. Атанас Кръстев, 84. Здравко Илиев (к), 14. Радослав Апостолов, 20. Яни Пехливанов, 18. Николас Фемия, 17. Ромеш Ивей, 11. Даниел Младенов, 22. Ловре Кнежевич

Резерви: 1. Христо Иванов, 23. Христо Димитров, 72. Юлиян Райков, 10. Кристиян Кънчев, 83. Николай Янков, 70. Кольо Станев, 24. Борислав Марков, 98. Христо Марков, 7. Калоян Митев, 16. Мартин Петков