Отборът на Ботев Гълъбово поднесе голяма изненада в 1/16-финалната фаза в турнира за Купата на България, отстранявайки елитния Етър от надпреварата. Втородивизионният тим победи с 2:1 на стадион "Трейс Арена" в Стара Загора.

Наставникът на гостите Росен Кирилов бе дал шанс за изява на голяма част от резервите на "болярите". Те обаче не успяха да го впечатлят, като "присъединиха" отбора към компанията на Царско село и Дунав, които са останалите тимове от efbet Лига, които отпаднаха в тази фаза от надпреварата.

Всичко най-интересно се случи във втората част на двубоя. Възпитаниците на Митко Коцинов шокираха своя съперник, реабизирайки две попадения между 66-ата и 68-ата минути, когато точни за домакините бяха Ерай Карадайъ и Антон Огнянов.

Обърканите "боляри" пробваха светкавично да се върнат в мача, но си позволиха лукса да пропуснат дузпа. Все пак Милчо Ангелов вкара за 1:2 в 80-ата минута, но "виолетовите" нямаха време и достатъчно добри голови възможности за повече.