Испанският тенисист Карлос Алкарас се изказа ласкаво по адрес на Григор Димитров преди мача им от Мастърса в Маями. Двамата ще се срещнат на четвъртфиналите на турнира.

Те имат четири двубоя помежду си, като испанският тенисист води с 3-1 успеха в преките битки. Първите три бяха спечелени от Карлос Алкарас, но в четвъртия българинът се наложи над съперника на турнира в Шанхай в края на миналата година.

Загубих последния ни директен мач. Това беше в Шанхай. Знам, че той е много талантлив, силен тенисист. Трудно ще се справя с неговия слайс. Знам го. Но ще се опитам да покажа най-добрата си игра и да постигна победа“, каза испанецът на пресконференция в Маями.

Алкарас се подготвя за Гришо с мач от НБА

Алкарас отстрани Лоренцо Музети от Италия с 6-3, 6-3, докато Димитров преодоля Хуберт Хуркач с 3-6, 6-3, 7-6 (3).

Българинът също сподели, че очаква с нетърпение четвъртфинала

Всички се надяват да играят срещу най-добрите в света, а той категорично е един от тях. Това са мачовете, които искам да играя. За първи път съм на четвъртфиналите тук и това ми дава още по-голяма мотивация“, каза Григор Димитров.