Атлетико Мадрид победи Арсенал с 3:1 при дузпите в мач от елитния приятелски турнир Интернешънъл Чемпиънс Къп. В редовното време срещата завърши при резултат 1:1. Решителна роля за успеха на испанците изигра привлеченият през това лято вратар Антонио Адан, който спретна голямо шоу.

Съперниците заложиха на силно експериментални състави, в които личаха имената само на няколко титуляри. Арсенал владееше инициативата през първата част, но "дюшекчиите" бяха тези, които откриха резултата. Това се случи в 41-ата минута, когато испанците организираха една от марковите си контраатаки. Преди нея "топчиите" изпуснаха куп невероятни положения, включително и това на Лаказет само 2 минути по-рано, когато младият Емил Смит-Роу сервира топката на нападателя. Той се оказа блокиран от вратаря Ян Облак, който изби кълбото на пътя на Рийс Нелсън. Цялата врата зееше пред младока, който бе притиснат от Роберто Олабе, и шутира над гредата.

Това доведе до ситуацията, при която Анхел Кореа центрира перфектно за Лусиано Вието и аржентинецът нанесе изключително мощен изстрел с глава, който влетя покрай дебютиращия вратар Бернд Лено. До този момент германецът нямаше почти никаква работа, но ето че бе принуден да вади топката от мрежата.

Арсенал продължи да натиска в остатъка от първото полувреме, като изравни резултата по впечатляващ начин само 2 минути след началото на втората част. Емил Смит-Роу наниза феноменален гол с изстрел от около 23-24 метра, който не остави никакви шансове на появилия се в игра след почивката Адан. Стражът на Атлетико обаче се постара да се реваншира, след като неговият колег Петър Чех с няколко отлични спасявания закрепи равенството.

С толкова много младоци и в двата състава беше логично да видим повече нерви при изстрелите от бялата тока. Анхел Кореа изпусна първата дузпа за Атлетико, но веднага след това Адан отрази изстрела на Хенрих Мхитарян. Родри бе първият, който направи точно изпълнение, а Адан отново беше блестящ срещу Джак Уилок. Борха Морено върна надеждите на англичаните с пропуск, още повече че Ейнсли Мейтланд-Найлс вкара своята. Адан обаче имаше друго виждане за нещата и след като 17-годишният Виктор Мойехо вкара за Атлетико, стражът отрази шута на Еди Нкетия. Така следващата дузпа се оказа решителна, затова Адан се нагърби и отбеляза покрай Петър Чех.

Съставите:

Арсенал (4-2-3-1): Лено (Чех 46'); Бейерин (Мавропанос 63'), Мустафи (Чеймбърс 63'), Холдинг (Сократис 63'), Колшинац; Рамзи (Осей-Туту 63'), Гендузи (Уилок 74'), Нелсън (Мхитарян 63'), Смит-Роу (Мейтланд-Найлс 63'), Обамеянг (Перес 63'); Лаказет (Нкетия 63')

Атлетико (4-4-2): Облак (Адан 46'); Хуанфран (Муньос 74'), Моя (Алберто Родригес 74'), Рубио (Айтор Пунял Родригес 74'), Олабе (Солано 74'); Кореа, Родри, Партей (Каро 74'), Хоакин (Пинчи 64'); Гамейро (Мойехо 74'), Вието (Гарсес 74')