Дербито между Манчестър Юнайтед и Ливърпул от 21-ия кръг на Висшата лига предложи много емоции и късен изравнителен гол за „червените дяволи“, които се добраха до реми 1:1.

Попадението на Златан Ибрахимович падна след нередовна ситуация, след като страничният рефер не забеляза засада на Антонио Валенсия при градежа на атаката в 84-ата минута. Със сигурност това бе епизод, който предреши крайния изход от срещата, но същото може да се каже и за тактиката, която Жозе Моуриньо избра за последните минути.

С високите Маруан Фелаини и Ибрахимович защитниците на Ливърпул се задъхаха в края, а на неспирните дълги топки след края на срещата внимание обърна и техният мениджър Юрген Клоп. Повече за стратегията на Юнайтед вижте в анализа на „Премиър Лийг Токшоу“.