Спартак Варна направи огромна крачка към промоция в efbet Лига. „Соколите” стигнаха до много важна победа с 2:1 над Етър във Велико Търново. Варненци трябваше да правят обрат на „Ивайло”, след като Ромей Ивееш даде аванс на „болярите” в 47-ата минута. В 68-ата минута Виктор Митев изравни, а в продължението на мача Лаур Кицану се превърна в герой за своя отбор отбелязвайки победното попадение. Великотърновци завършиха срещата с човек по-малко, след като Мариян Иванов беше изгонен в 83-ата минута.

С успеха Спартак се изравни на върха във временното класиране на Втора лига със Септември София. Двата отбора имат по 65 точки, но столичани са с мач повече. За Етър загубата бе четвърта поред. Отборът на Веселин Великов остава трети с 59 точки.

Двубоят започна с по-активни действия на "болярите". В 4-ата минута Младенов свали с гърди за Ивееш центриране отдясно. Последва удар на панамеца от средна дистанция, който мина над вратата. В 18-ата минута Любомиров беше изведен сам отляво. Крилото напредна с топката и отправи удар от малък ъгъл, който се оплете от външната страна на мрежата. Малко след това удар на Цветан Илиев от около 20 метра мина покрай вратата на Господинов.

В 33-ата минута гредата спаси Етър. "Соколите" получиха право да изпълнят пряк свободен удар пред наказателното поле. Зад топката застана Даниел Начев, който с майсторски шут прати топката в горната греда, а след това кълбото тупна топчо на голлинията. Янчо Андреев се размина с кълбото, а добавката на Генади Луго беше блокирана от футболист във виолетово.

Две минути след почивката Етър поведе. Спартак сбърка в центъра, което позволи на домакините да организират бърза контраатака. Кнежевич намери Младенов, който продължи за резервата Цветомир Тодоров. Последният пусна към Ивееш, а панамецът от 5-6 метра с удар в далечния ъгъл матира Дичевски за 1:0.

В 56-ата минута Николай Янков се пребори за топката и отправи коварен удар от около 25 метра, но топката мина опасно над вратата. Спартак изравни в 68-ата минута. Тогава Мариян Иванов сбърка пред наказателното поле, което позволи на Виктор Митев да отнеме топката. Нападателят напредна и оставен сам срещу вратаря вкара за 1:1. "Болярите" имаха претенции за нарушение в наказателното поле на Генади Луго срещу Цветомир Тодоров секунди преди попадението на варненци.

В 83-ата минута Етър остана с човек по-малко. Мариян Иванов задържа Велислав Боев при изпълнение на пряк свободен удар от домакините. За тези си действия той получи втори жълт картон и беше изгонен.

Във втората минута на даденото от съдията продължение "соколите" стигнаха до обрат. Андреев получи в центъра и успя да изведе Георги Чукалов отдясно. Офанзивният футболист напредна и пусна успореден пас за резервата Лаур Кицану, който от 2-3 метра вкара за 1:2.

Етър - Спартак Вн 1:2

1:0 Ромей Ивееш (47)

1:1 Виктор Митев (68)

1:2 Лаур Кицану (90+2)

Етър: 13. Анатолий Господинов, 11. Даниел Младенов, 17. Ромей Ивееш, 7. Кольо Станев, 22. Ловре Кнежевич, 26. Мариян Иванов, 28. Николай Янков, 29. Николай Дичев, 14. Радослав Апостолов, 3. Юлиян Райков, 20. Яни Пехливанов

Треньор: Веселин Великов

Спартак Вн: 21. Иван Дичевски, 2. Велислав Боев, 3. Ибрям Ибрям, 19. Никола Борисов, 6. Генади Луго, 14. Веселин Любомиров, 10. Янчо Андреев, 17. Цветан Илиев, 11. Виктор Митев, 7. Георги Бабалиев, 45. Даниел Начев

Треньор: Васил Петров