Монтана изигра изключително силен мач и успя да надделее над Етър играят с 2:0 в последен двубой от кръга във Втора Лига. Цеков отбеляза в 11-а минута. Владимир Айтов оформи крайното 2:0 в последната минута на редовното време, за да донесе заслужени три точки за монтанчани.

Гостите започнаха силно и стигнаха до ранен гол. В 11-а минута Лиандро Мартис успя да преодолее директния си съперник на фланга и от неговото центриране се възползва Владислав Цеков за 1:0.

В следващите минути домакините опитаха да изравнят нещата, но стигнаха само до няколко половинчати положения.

В 61-а минута Владимир Айтов беше изведен на стрелкова позиция, но намесата на Анатолий Господинов предоврати проблеми. Две минути по-късно Цеков пробва късмета си, но далеч от истината. Уамри беше близо до прекрасно центриране секунди по-късно, а гостите започваха да изглежда по-добре с всяка следваща минута.

В 68-а минута Дани Младенов пробва мерника си отдалеч, но без проблем за Петър Петров. В 79-а минута Ловре Кнежевич опита да изравни от малък ъгъл, но Петров пак се намеси добре.

В 90-а минута гостите сложиха край на съпротивата. След нарушение в наказателното поле беше отсъдена дузпа за Монтана, а Айтов вкара за крайното 2:0.

Етър - Монтана 0:2

0:1 - Владислав Цеков (11)

0:2 0- Владимир Айтов (90)

Ето и съставите на двата тима:

Етър: 13. Анатолий Господинов, 4. Георги Александров, 11. Даниел Младенов (К), 17. Ивей Ромееш, 6. Кристиян Кънчев, 22. Ловре Кнежевич, 26. Мариян Иванов, 29. Николай Дичев, 14. Радослав Апостолов, 10. Цветомир Тодоров, 20. Яни Пехливанов

Монтана: 12. Петър Петров, 21. Александър Башлиев, 3. Иван Михов (К), 14. Димитър Буров, 33. Стефан Цонков, 13. Йордан Йорданов, 7. Лиандро Мартис, 22. Стефан Каменов, 19. Владислав Цеков, 10. Владимир Айтов, 24. Мехди Уамри