Крумовград надделя над Етър с 2:1 в дерби мач от 31-ия рунд на Втора лига. По този начин домакините вече са основен кандидат за директно влизане в efbet Лига, като другият тим е именно този на „виолетовите“. Така Крумовград стана с 51 точки след този успех, докато Етър остана втори с 57 пункта. Все пак „виолетовите“ са втори с 57 точки. Лидер е ЦСКА 1948 II с 65 точки, а трети е дубълът на Лудогорец, като и двата тима нямат право да играят в елита на България.

Гостите от Велико Търново имаха две възможности в първите 15 минути от срещата, но капитанът на Крумовград - Макенджиев, действа отлично и парира изстрелите. В 38-ата Олег Димитров пусна с пета наказателното поле за Крум Стоянов, който центрира прострелно, но Мартин Тошев закъсня и не успя да засече.

Седем минути след подновяването на играта Крумовград поведе в резултата, след като при центриране отдаденият под наем от Славия в клуба от Втора лига - Мартин Сораков, с воле прати топката във вратата на Славков за 1:0. След отбелязването Сораков отпразнува гола, както празнува при попадение звездата на Тотнъм - Ричарлисон.

В 57-ата пък Мартин Сираков отново беше изведен вдясно по нападението на Крумовград и напредна с топка в крака, след което отправи диагонален шут, който беше неспасяем за стражана "виолетовите" - 2:0.

Двайсетина минути преди края Етър получи дузпа, а Мартин Тошев шутира хладнокръвно и върна интригата в двубоя - 1:2.

Минута преди края на редовното време Мариян Иванов от Етър изрита Джеферсон Манярес и реферът му показа директен черен картон в Крумовград.

Съставите

Крумовград: 21 Благой Макенджиев - КАПИТАН - 2 Мосес Кандидус 3 Калоян Пехливанов 5 Димитър Пиргов 7 Китан Василев 9 Мартин Сораков 13 Джеферсон Манярес 14 Даниел Миланович 20 Джунейт Яшар 22 Бисер Бонев 71 Цветелин Радев

Етър: 1 Християн Славков - 4 Георги Александров 7 Кольо Станев 8 Моран Мартин  9 Мартин Тошев 11 Даниел Младенов - КАПИТАН 15 Георги Ангелов 25 Крум Стоянов 26 Мариян Иванов 29 Янко Ангелов 34 Олег Димитров