Един от най-амбициозните тимове във Втора лига – Етър, победи с минималното 1:0 друг от кандидатите за влизане в елита Монтана. Двубоят на стадион „Огоста“ в северозападния град бе в изключително добро темпо, като разликата между двата тима дойде след попадение на Николай Янков в началото на втората част.

През първата част домакините бяха далеч по-активни от „виолетовите“, но няколко пропуска ги лишиха от попадение. В самия край на мача монтанчани можеха да изравнят, но удар с глава на Цеков се удари в страничната греда.

Пет минути трябваха на домакините, за да създадат нещо интересно. Центиране от корнер се отклони коварно в тялото на Живко Петков, но стражът на болярите Христо Иванов внимаше и отрази в нов ъглов удар. Още пет минути по-късно Фудил стреля опасно от границата на наказателното поле с левия си крак, но прехвърли вратата. 60 секунди след този удар, Йорданов опита с глава да отбележи от точката за изпълнение на дузпа, но Иванов се намеси.

В 17-ата минута отново Йорданов пробва късмета си, но Христо Иванов парира умело. Четири минути след изминаването на половин час игра Тони Иванов излезе сам срещу стражът на "виолетовите", но не успя да го преодолее.

Две минути след началото на втората част великотърновци се втурнаха в бърза атака, при която Станев от десния фланг прати успоредно подаване към малкото наказателно поле, а там Янков се пребори със съперник и откри, въпреки по-добрата игра на монтанчани през първата част и редицата опити за отбелязване, които имаха.

В последния четвърт час болярите имаха два шанса да удвоят преднината си, но първо остро центриране на Крум Стоянов отляво изненадващо не намери никой в наказателното поле, а броени минути по-късно влезлият като резерва Борислав Трендафилов не успя да преодолее Петър Петров в ситуация един на един.

Минута преди края Сандов центрира отлично отдясно и намери Цеков, но нападателят на домакините нацели страничния стълб на вратата на гостите. В добавеното време Етър пропусна още един шанс да накаже домакините - Стоянов залъга футболист на Монтана и стреля от десетина метра с по-слабия си десен крак, но Петров показа рефлекс и прати кълбото в корнер. Левичарят пропусна още един шанс в добавеното време, като този път подходи егоистично и стреля, вместо да подаде към Кънчев. Стражът Петров обаче отново показа страхотен рефлекс.

FT / Монтана - Етър 0:1

0:1 Николай Янков 47`

Монтана: 12 Петър Петров, 4 Мартин Сандов, 3 Иван Михов, 14 Димитър Буров, 5 Даниел Стоянов, 24 Михаил Минков, 13 Йордан Йорданов, 22 Стефан Каменов, 9 Мехди Уамри, 17 Идрисс Фудил, 7 Тони Иванов

Треньор: Антони Здравков

Етър: 1 Христо Иванов, 17 Евгений Илиев, 9 Живко Петков, 7 Кольо Станев, 25 Крум Стоянов, 26 Мариян Иванов, 30 Моран Абдиел, 28 Николай Янков, 18 Радослав Терзиев, 3 Христо Митев, 20 Яни Пехливанов

Треньор: Емануел Луканов