Лидерът Етър спечели убедително с 3:0 гостуването на Струмска слава в мач от 13-ия кръг на Втора лига. Головете вкараха Даниел Младенов (17-дузпа, 44) и Георги Ангелов (30). В добавеното време на мача директен червен картон за удар без топка срещу Румен Сандев получи резервата на гостите Кристиян Кънчев. С победата си гостите увеличиха преднината си на върха в класирането преди изиграването на останалите срещи от кръга.

Двубоят започна с по-активна игра на домакините, които обаче трудно стигаха до вратата на Нисторов. Етър обаче поведе с първата си по-сериозна атака в 17-ата минута. Евгений Илиев проби отдясно и нахлу в наказателното поле, а Лъчезар Георгиев в опита си да му избие топката, извърши нарушение и реферът Георги Иванов показа бялата точка. Дузпата бе превърната в гол с лекота от опитния Даниел Младенов - 0:1.

В 22-ата минута гостите отново поискаха дузпа за нарушение срещу Крум Стоянов, но съдията прецени, че опитният футболист е симулирал и му показа жълт картон. Пет минути по-късно радомирци получиха пряк свободен удар, от който Александър Александров не успя да намери целта.

Етър удвои резултата в 30-ата минута след заучено изпълнение на корнер. Центриране на близка греда бе отклонено с глава от Живко Петков към Георги Ангелов, който с десния крак насочи топката в мрежата за 0:2.

Пет минути преди почивката наставникът на Струмска слава - Юрий Васев направи промяна в състава си - Кристиян Китов замени Лъчезар Георгиев. И това обаче не помогна на домакините, които получиха трети гол в 44-ата минута. Отбеляза го отново ветеранът Даниел Младенов, който получи топката пред наказателното поле и с премерен удар по диагонала не остави шансове на Петков - 0:3.

Домакините влязоха доста добре във втората част, но отново не успяха да отправят завършващ удар към Нисторов. Чак в 63-ата минута Борислав Николов затрудни вратаря на Етър, но той се справи. Борислав Николов пропусна отлична възможност за домакините в 74-ата минута. Резервата на Етър Алехандро Фернандес пък шутира право в тялото на стража на Струмска слава малко след това.

СТРУМСКА СЛАВА – ЕТЪР 0:3

Струмска слава: 12. Драгомир Петков, 77. Марио Дилчовски, 3. Румен Сандев, 15. Лъчезар Георгиев, 91. Костадин Илиев, 5. Мартин Костов, 22. Антон Тунгаров, 8. Георги Янев, 2. Борислав Николов-к, 7. Цветомир Цачев, 9. Александър Александров

Треньор Юрий Васев

Етър: 13. Станислав Нисторов, 4. Георги Александров, 15. Георги Ангелов, 11. Даниел Младенов-к, 17. Евгений Илиев, 9. Живко Петков, 25. Крум Стоянов, 26. Мариян Иванов, 28. Николай Янков, 34. Олег Димитров, 23. Христо Митев