Етър Велико Търново постигна трудна, но сладка победа над Миньор Перник и записа четвърти пореден успех пътя си към елита в двубой от 26-ия кръг на Втора лига. Трите точки никак не дойдоха лесно, тъй като гостите отново заложиха на тотална защита и агресивни действия, но в края бяха принудени да рухнат и записаха първа загуба от 6 мача насам.

Първият половин час бе равностоен, с двуостра игра и здрави единоборства, като само един удар на Моран в 8-ата минута мина високо над вратата. Към края на полувремето обаче „болярите“ натикаха съперника в половината му и създадоха няколко положения. Дани Младенов изведе с глава Крум Стоянов на голова позиция, но той не можа да нанесе завършващ удар.

LAP.bg
19 снимки

Най-красивата комбинация бе в 40-ата минута, когато Мартин Тошев направи двойно подаване с Младенов и излезе срещу вратаря, но той успя да спаси удара. Веднага след това пък Бетегон бе намерен непокрит и стреля, но от малък ъгъл и Леонтиев улови. В самия край на полувремето Крум Стоянов отляво с чудесен пас намери Бетегон, който обаче стреля неточно.

През втората част Миньор се прибра изцяло в защита и рушеше играта, която многократно бе спирана заради паднали на земята играчи на гостите, изнервили публиката по трибуните. В 64-ата минута Мариян Иванов отправи опасен далечен удар, който Леонтиев успя да извади в корнер. Още два пъти Тошев и Бетегон отблизо насочваха топката към мрежата, но защитници избиваха в корнер.

Така се стигна до 75-ата минута, когато отбраната на „чуковете“ бе матирана. След поредното разбъркване топката отиде у Дани Младенов, който находчиво я върна към Крум Стоянов и той отблизо я прокара зад голлинията – 1:0. Чак сега перничани погледнаха напред, но „Етър“ отново ги наказа. В 82-ата минута Хавиер Бетегон открадна топката, проби отдясно и намери Тошев. Блокираният от защитници голмайстор обаче успя да я пусне към току-що влезлия Емануил Личев и той отблизо покачи на 2:0. В добавеното време можеше да стане и 3:0, като Бетегон и Тошев излязоха в чиста позиция, но панамецът предпочете да стреля сам и топката мина до гредата.

Състав на Етър: Християн Славков, Георги Ангелов, Мариян Иванов, Кольо Станев, Олег Димитров, Мартин Моран, Христо Митев, Николай Янков (36 Хавиер Бетегон), Крум Стоянов (79 Георги Александров), Мартин Тошев, Даниел Младенов (79 Емануил Личев).