Първа победа в контролите записа тимът на Етър, който удари с 3:1 в Ловеч втородивизионния Литекс. Преди това великотърновци допуснаха загуба с 1:0 от ЦСКА 1948 и направиха реми 0:0 с Берое.

„Оранжевите” поведоха още с първата си атака – във 2-ата минута след удар от границата на наказателното поле резултатът стана 1:0.

"Болярите" не след дълго изравниха – в 13-ата минута Дани Пехливанов центрира от ъглов удар и намиращият се на задна греда Георги Купенов прати топката в мрежата за 1:1.

Елитния тим имаше териториален превес и макар създадените чисти ситуации да не бяха много, до почивката успяха да обърнат резултата.

В 41-ата минута Иван Михайлов центрира в наказателното поле, където защитник спря топката с ръка и бе отсъдена дузпа. Милчо Ангелов бе точен от бялата точка – 1:2.

През втората част Петко Петков направи три смени, като пусна в игра Анатоли Господинов, Мариян Иванов и Иван Скерлев, а в края на мача влязоха и юношите Димитър Цонев, Калоян Митев и Юлиан Райков.

Валентин Йосков можеше да вкара трети гол в 63-ата минута, като се пребори за топката в наказателното поле и стреля от десетина метра, но вратарят спаси.

Етър все пак сгигна до трето попадение в последната минута на мача. Отново Милчо Ангелов се разписа директно от фаул и двубоят завърши 1:3.

Последната проверка на Етър е на 31 юли от 18:30 ч. срещу Ботев Пловдив на „Трейс Арена” в Стара Загора.

Етър: Христо Иванов, Яни Пехливанов, Пламен Крачунов, Даниел Пехливанов, Антон Огнянов, Божидар Кацаров, Стелиян Добрев, Георги Купенов, Иван Михайлов, Милчо Ангелов, Валентин Йосков (Анатоли Господинов, Мариян Иванов, Иван Скерлев, Димитър Цонев, Калоян Митев, Христо Марков, Юлиан Райков).