Етър постигна класическа победа с 3:0 над Спартак Плевен в първата си контрола от подготовката. Милчо Ангелов (28), Дуде Ндонгала (75) и Здравко Илиев (82) вкараха головете за „виолетовите”, които имаха превес през целия мач.
Първата възможност в мача бе за Спартак, но тя се оказа и единствена за гостите. Да Силва излезе на добра позиция, но Христо Иванов улови удара му. Последваха добри положения пред вратата на плевенчани, но шут на Алдаир мина встрани от гредата, а от фаул Симеон Мечев стреля неточно.

Логично падна и първият гол в 28-ата минута. Милчо Ангелов овладя топката, напредна и мушна топката покрай вратаря Ганев за 1:0. До почивката Крачунов и Ангелов опитаха удари с глава, но показаха неточен мерник.

И втората част започна с пропуск пред вратата на гостите. Хърватинът Ловре Кнежевич в 47-ата минута стреля право в стража на Спартак. Дошлият на проби Дуде Ндонгала, който бивш играч на Ботев Пд и Дунав в 75-ата минута с техничен удар в обратния ъгъл направи 2:0.

Домакините продължиха да натискат и в 79-ата минута Иван Петков технично изведе юношата Дейвид Манолов, но той би неточно. Хубава атака в 82-ата минута доведе до третия гол. Яни Пехливанов напредна през центъра и изведе Здравко Илиев, който оформи крайното 3:0.

В понеделник етърци заминават на лагер в с. Ягода, като първата контрола там е на 20 януари с Берое.

Съставът на ЕТЪР: Христо Иванов, Марк Едур, Пламен Крачунов, Мариян Иванов, Кольо Станев, Венелин Филипов, Алдаир Ферейра, Николас Фемиа, Симеон Мечев, Милчо Ангелов, Ловре Кнежевич (Цветомир Цанков, Анатолий Господинов, Божидар Кацаров, Христофор Хубчев, Иван Петков, Здравко Илиев, Яни Пехливанов, Дуде Ндонгала, Христо Марков, Юлиян Райков, Кристиян Кънчев, Дейвид Манолов)