Отборите на Етър и Черно море не успяха да излъчат победител в първия сблъсък от четвъртия кръг на Първа лига. Мачът на стадион „Ивайло“ във Велико Търново приключи при резултат 1:1, но гостите са тези, които трябва да съжаляват повече за изпуснатите точки. Тимът на старши треньора Илиан Илиев бе сериозно ощетен, след като редовен гол на Радослав Василев не бе зачетен през втората част.

Домакините откриха резултата още в 9-ата минута чрез Даниел Младенов, който ознаменува своя мач номер 200 е елита с попадение. Точката за Черно море осигури Патрик Андраде с първия си гол в Първа лига в началото на второто полувреме.

В заключителните минути на срещата във Велико Търново Илиан Илиев бе изгонен на трибуните след поредното оспорване на съдийско решение.

Главен рефер на срещата бе Неделчо Гаджалов, а негови асистенти Николай Чакъров и Румен Иванов.

Мачът на стадион „Ивайло“ започна с натиск на домакините, който даде резултат още в 9-ата минута на сблъсъка. След атака отдясно, Жилсон Варела получи топката на границата на наказателното поле, овладя и комбинира с Фло Боджадж, който бе на по задна позиция. Нападателят на Етър веднага пробва удар, но без особен успех. За негов късмет обаче, топката попадна в Дани Младенов на далечната греда, който с лекота успя да я насочи в мрежата. Така халфът ознаменува своя мач номер 200 е елита с гол.

След откриването на резултата футболистите на Етър продължиха да диктуват темпото, докато гостите от Варна трудно успяваха да организират смислени атаки към вратата на Христо Иванов.

Възпитаниците на Илиан Илиев пробваха да изненадат своя противник с няколко далечни удара, които обаче не представляваха никакви проблеми за вратаря на Етър.

Втората част на двубоя отново започна с бърз гол. Този път обаче той бе в полза на гостите, които стигнаха до изравняването само шест минути след подновяването на играта.

След атака отляво Мехди Фенуш проби добре и подаде към Георги Илиев, който майсторски пропусна топката, която отиде на крака на Патрик Андраде. Новото попълнение на „моряците“ стреля без подготовка и насочи топката в долния десен ъгъл на вратата за 1:1.

Окрилени от изравнителното попадение, футболистите на Черно море започнаха да атакуват още по настоятелно. Така шест минути след изравняването на резултата гостите реализираха за втори път, но голът на резервата Ради Василев бе отменен. Това решение на главния рефер Неделчо Гаджалов и неговата бригада се оказа грешно. Телевизионните повторения показаха, че ситуацията при попадението на Василев е чиста. Появилият се като смяна на почивката Василев не бе в положение на засада при паса на Георги Илиев, но въпреки това голът не бе зачетен.

До края на срещата двата тима така и не успяха да се изненадат отново и поделиха точките при 1:1. Няколко минути преди последния съдийски сигнал наставникът на Черно море Илиан Илиев бе изгонен на трибуните заради поредното оспорване на съдийско решение. Преди това специалистът бе предупреден устно от главния съдия Неделчо Гаджалов.

Така Етър продължи серията си от мачове без загуба като домакин на седем двубоя. Великотърновци вече имат пет победи и две равенства. Черно море пък се отърси от звучния шамар в предишния кръг, когато загуби от Септември у дома с 1:5.

В следващия кръг Етър гостува на Ботев Враца, докато Черно море приема тима на Берое.