Шампионът на България Лудогорец започна с победа новия сезон в Първа лига. Разградчани се наложиха с минималното 1:0 при домакинството си на Етър Велико Търново от първия кръг на шампионата. Единственото попадение в срещата отбеляза Вандерсон в 3-та минута. Двубоят бе съпътстван и от изключително спорна ситуация в 88-та минута, когато Якуб Швиерчок игра с ръка в наказателното поле на Лудогорец, но съдията Никола Попов прецени, че няма основание да свири дузпа за отбора от Велико Търново.

Лудогорец имаше надмощие през по-голямата част от мача, но не успя да си подпечата по-рано успеха. В заключителните мигове на двубоя играчите на Етър имаха възможност да отбележат изравнително попадение, но Лудогорец запази своята преднина. Лудогорец създаде много голови положения пред вратата на Христо Иванов, но успя да реализира само едно от тях.

Лудогорец поведе в резултата още в 3-та минута. Иван Скерлев допусна груба грешка и подари топката на Лудогорец. Лукас Саша подаде към Вандерсон, който с диагонален удар не остави никакви шансове на Христо Иванов и вкара топката в долния десен ъгъл на вратата на Етър.

Единствената по-сериозна атака организирана от Етър бе в 13-та минута. Иван Петков подаде към Яни Пехливанов, който стреля от около 22 метра, но много неточно в аут.

Лудогорец можеше да удвои своята преднина в 16-та минута. Върджил Мисиджан навлезе в наказателното поле на Етър, от малък ъгъл стреля, но Христо Иванов успя да се намеси и да избие в корнер. В 23-та минута Върджил Мисиджан отправи далечен удар, но Христо Иванов спаси без особени затруднения. Само няколко секунди по-късно Мисиджан подаде към Марселиньо, който бе оставен непокрит в наказателното поле на Етър и стреля, но встрани от десния стълб на вратата на Христо Иванов.

В края на първото полувреме футболистите на Лудогорец създадоха няколко много опасни положения пред вратата на Христо Иванов. В 43-та минута Сисиньо центрира в наказателното поле на Етър, където Венцислав Василев пропусна топката зад гърба си, където Кешеру я овладя, но от трудна позиция стреля и Христо Иванов успя да се намеси и да спаси. Няколко секунди по-късно Сисиньо центрира в наказателното поле на Етър, където Лукас Саша надскочи всички и стреля с глава, но на сантиметри над напречната греда.

lap.bg, Иван Иванов
40 снимки

Лудогорец направи нов много сериозен пропуск в 51-та минута. Натанаел пусна много добър извеждащ пас към Козмин Моци в наказателното поле на Етър. Румънският футболист бе оставен сам срещу Христо Иванов, но се забави с удара и в последния момент Скерлев му попречи да отправи по-добър шут и вратарят на гостите успя да спаси. Лудогорец организира нова добра атака в 62-та минута. Вандерсон подаде към Сисиньо, а той продължи към Лукас Саша, който стреля, но от главата на Венцислав Василев топката излезе в корнер. Няколко секунди по-късно Светослав Дяков пусна много добър извеждащ пас към Вандерсон, който преодоля Почански и стреля от малък ъгъл, но неточно в аут.

Лудогорец направи нов много сериозен пропуск в 75-та минута. Клаудиу Кешеру подаде към Вандерсон, който стреля покрай Христо Иванов, но Венцислав Василев успя да изчисти малко пред гол линията в корнер.

Най-дискусионната ситуация в двубоя бе в 88-та минута. Иван Стоянов стреля от фаул, топката срещна ръката на Якуб Швиерчок, която бе вдигната високо, но съдията Никола Попов прецени, че няма основание да свири дузпа в полза на Етър.

В заключителните минути на двубоя Велко Батрович стреля от фаул, но Ренан нямаше проблеми и спаси.

Така Лудогорец започна с победа новия шампионат. В следващия кръг българският шампион гостува на Берое, а Етър е домакин на Верея.

Лудогорец – Етър 1:0

1:0 Вандерсон 3'

Лудогорец: 33 Ренан дос Сантос – 4. Сисиньо, 30. Козмин Моци, 90. Рафаел Форстър, 6. Натанаел – 8. Лукас Саша, 18. Светослав Дяков – 93. Върджил Мисиджан, 84. Марселиньо, 88. Вандерсон – 28. Клаудиу Кешеру

Старши треньор: Пауло Аутуори

Етър Велико Търново: 1. Христо Иванов – 25. Крум Стоянов, 21. Венцислав Василев, 14. Иван Скерлев, 30. Димо Атанасов – 5. Георги Сърмов, 20. Яни Пехливанов – 73. Иван Стоянов, 8. Румен Руменов, 92. Ерик Почански – 9. Иван Петков

Старши треньор: Красимир Балъков

Стадион: „Лудогорец Арена“

Съдия: Никола Попов