Отборите на Локомотив Пловдив и Етър Велико Търново не излъчиха победител в мача помежду си от десетия кръг на Първа лига. Срещата на стадион „Локомотив“ в пловдивския парк Лаута завърши при 0:0.

Двубоят се игра при неприятни метеорологични условия. В началото валеше проливен дъжд. Иначе самият мач не предложи изобилие на интригуващи мигове, като може би повече за загубените две точки може да съжаляват домакините. „Черно-белите“ удариха греда през първата част. През вторите 45 минути момчетата на Бруно Акрапович имаха претенции за дузпа, които обаче не бяха уважени. В края на двубоя „смърфовете“ вкараха топката в мрежата, но попадението не бе зачетено, тъй като преди това бе маркирана засада.

Така двата състава си поделиха по точка. Локо Пд заема петата позиция със 17 точки. Междувременно Етър, който записа второ поредно равенство след ремито с Берое в предходния кръг, натрупа актив от 12 пункта на 9-ото място.

Локо Пд влезе по-добре в двубоя, а първата по-интересна, но и със спорен нюанс ситуация, бе в полза на домакините и се състоя в 6-ата минута. Анте Аралица бе чудесно изведен, като остана сам срещу Христо Иванов. Атаката обаче бе спряна заради маркирана засада. Останаха съмнения в коректността на решението на страничния рефер.

Постепенно гостите поизравниха играта, а в 20-ата минута Венци Василев центрира обещаващо отдясно, но Асен Георгиев изчисти.

В 22-ата минута Бирсент Карагарен направи хубав пробив отдясно, отправяйки опасен изстрел. Стражът на гостите Христо Иванов обаче се справи с вещина и закова топката малко пред голлинията.

Две минути след това Румен Руменов напредна отляво и центрира, но Мартин Луков излезе и улови.

Най-чистата ситуация през първата част бе създадена от момчетата на Бруно Акрапович. „Смърфовете“ получиха право да изпълнят фаул отляво по атаката си. Бирсент Карагарен си заложи и центрира в пеналта. Там Стивън Езе дебнеше на отлична позиция и оставен непокрит, засече с левия крак, като разтресе лявата сглобка на Христо Иванов. Отбитата топка остана във владението на пловдивчани, като Игор Банович успя да върне към Езе, който с акробатичен удар със задна ножица този път нацели десния стълб на Иванов. Преди втория път, в който Езе удари греда в тази ситуация, имаше сигнал на Волен Чинков за фаул в атака на Димитър Илиев.

Минута преди края на редовното време на първата част Аралица бе превъзходно изведен, но шутът му бе париран от Иванов. При това положение обаче останаха съмнения, че е имало засада при паса към футболиста на домакините.

Второто полувреме започна с претенции за дузпа отстрана „черно-белите“. Анте Аралица проби отдясно в 53-ата минута. Когато навлезе в наказателното поле на гостите, Димо Атанасов понечи да го блокира, като футболистът на домакините падна в наказателното поле, след което разпери ръце в знак на протест, че Атанасов го е задържал и е нарушил баланса му. Реферът Волен Чинков обаче остана безмълвен и остави играта да продължи.

Малко след час игра локомотивци организираха обещаваща атака. Бирсент Карагарен центрира отдясно, бранител на гостите се размина и така Анте Аралица някъде от границата на вратарското поле засече, но твърде неточно – високо над вратата.

В 80-ата минута възпитаниците на Красимир Балъков изпълниха фаул от добра позиция. Даниел Младенов завъртя майсторски топката, но тя прелетя на сантиметри покрай дясната сглобка на Мартин Луков.

Локомотивци започнахахубава атака през левия фланг в 83-ата минута. Топката бе центрирана, като с нея игра Анте Аралица, който върна към Буна. Последният вкара, но попадението не бе зачетено заради маркирана засада още при паса към Аралица.

Локомотив Пловдив - Етър Велико Търново 0:0 (10-ти кръг, Първа лига)

Състави:

Локомотив Пловдив: 71. Мартин Луков, 50. Йосип Томашевич, 6. Стивън Езе, 5. Асен Георгиев, 20. Милош Петрович, 29. Янков Ангелов (Парвиз Умарбаев - 66'), 34. Игор Банович, 9. Бирсент Карагарен (к), 14. Димитър Илиев (Вилим Посинкович 90+1'), 91. Абделхаким Нур Буна, 77. Анте Аралица (Алеж Ожболт - 86')

Старши треньор: Бруно Акрапович

Етър: 1. Христо Иванов, 21. Венцислав Василев, 3. Артьом Артюнин, 30. Димо Атанасов, 5. Георги Сърмов (к), 22. Никола Колев, 88. Флорент Боджадж (Жилсион Силва - 90+3'), 16. Пламен Гълъбов, 11. Даниел Младенов (Крум Стоянов 90+2'), 92. Ерик Почански (Аласана Мане - 71'), 8. Румен Руменов

Старши треньор: Красимир Балъков

Стадион: „Локомотив", Пловдив

Главен съдия: Волен Чинков