Куриозна грешка в началото на второто полувреме в мача между Етър и Локомотив Пловдив без малко щеше да излезе скъпо на великотърновци.

В началото на второто полувреме на плейофния реванш в битката за седмото място, Артьом Артюнин върна една топка към Христо Иванов. Вратарят обаче не реагира напълно концентрирано и топката мина под крака му. Така се наложи Иванов бързо да се връща назад и буквално да закове топката пред голлинията.

„Болярите“ имат аванс от два гола (2:0) след първия мач в Пловдив.

Ако съставът на Краси Балъков съхрани преднината си и се класира за решителната битка, там ще спори с победителя от двойката Ботев Враца – Славия. Първият мач между тези съперници завърши при 0:0, а ответната среща е по-късно днес, от 20:15 часа.

Седмото място дава право на участие в баража за Лига Европа срещу третия в Първата шестица.

Срещата между Етър и Локо Пд може да гледате по NOVA SPORT, да следите развоя ѝ минута по минута с Gong.bg и да слушате по Дарик радио.