Водещият реализатор на Етър Велико Търново в Първа лига – Алиуне Бадара ще пропусне оставащите 2 срещи до края на груповата фаза във втората осмица от шампионата. При драматичната победа с 4:2 над Септември София в 30-ия кръг 28-годишният сенегалец освен гол се отличи и с 9-и жълт картон от началото на сезона.

Тъмнокожият футболист вкара своя 9-и гол срещу столичани,като изравни резултата за 2:2 в последната минута на първата част. Четвърт час преди края Бадара бе предупреден официално от рефера Станислав Тодоров заради нарушение.

Съгласно Дисциплинарния правилник при 9 жълти картона провинилият се футболист ще бъде наказан за 2 срещи, в случая – оставащите двубои срещу Дунав Русе (гостуване) и Локомотив Пловдив (домакинство). Санкцията значи, че африканският голаджия ще бъде на разположение за „болярите” чак за плейаутите в Първа лига.