Дългото чакане за завръщането на Първа лига определено си заслужаваше, като Етър и Септември изиграха един от най-вълнуващите мачове дотук през сезона. В първия мач от 21-ия кръг борещите се оцеляването си отбори предложиха невероятно шоу и завършиха при 3:3.

Равенството определено оставя горчив вкус в устите на „болярите”, които на полувремето водеха с три чисти гола срещу съперник, който не предложи никакъв отпор. На почивката очевидно при столичани настъпи промяна и в разстояние на по-малко от четвърт час Септември върна и трите попадения. Така треньорският дебют на Красимир Балъков начело на родния му клуб определено не мина по план, като „виолетовите” остават на 12-о място в класирането с 19 точки. Септември е 9-и с 24 пункта.

Първите минути на двубоя определено не бяха най-интересните, но пък етърци се разписаха още при първата си голова възможност. В 19-ата минута Димо Атанасов получи дълъг пас отляво по атаката, овладя и комбинира с намиращия се пред наказателното поле Аласана Мане. Тъмнокожият халф елиминира съперник с първото си докосване, а при второто шутира много силно и точно към вратата. Вратарят Янко Георгиев не беше подготвен и изби топката право към дебнещия Даниел Младенов, за когото не бе никак трудно да открие резултата – 1:0.

Десет минути по-късно домакините пропуснаха брилянтен шанс да увеличат аванса си. Аласана Мане блесна с висок прехвърлящ пас над цялата защита на софиянци, а друго от новите лица при „болярите” Велко Батрович изскочи съвсем сам срещу вратаря.  Черногорецът  реши да завършва ефектно от воле и комично се размина с топката, която излезе в аут.

Все пак сам две минути по-късно вторият гол бе факт. Основната вина за него бе на защитниците пред Геооргиев, които не успяха да изчистят центрирането на Даниел Младенов. Топката бе укротена от Иван Петков при точката на дузпата, а нападателят се обърна и стреля не много силно, ала право в долния десен ъгъл – 2:0.

В 43-ата минута Етър изглеждаше така, сякаш си е подпечатал победата. Иван Петков съхрани кълбото отдясно до тъчлинията и го предостави на притичващия покрай него Георги Пашов. Десният бек центрира фалцово право към Батрович, който с глава беше безмилостен – 3:0.

На полувремето феновете на домакините бяха доста шумни и изобщо не очакваха 13-те минути лудост, в които „болярите” пропиляха целия си аванс. Всичко започна в 51-ата минута, когато Пашов фаулира Тошев в наказателното поле и Септември получи правото да изпълни дузпа. Потърпевшият се нагърби с отговорността и реализира.

Етър още не се бе опомнил и получи втори гол. В 62-ата минута Гади получи центриране от фланга и майсторски с глава не остави никакви шансове за вратаря Гргич – 3:2.

В следващите мигове защитата на Етър изглеждаше толкова разклатена, че третият гол бе направо въпрос на време. Той дойде в 71-ата, когато серия от рикошети и карамболи предоставиха кълбото на Тошев, който с кинжален шут от десетина метра изравни резултата – 3:3.

Мигове по-късно нападателят изтърва невероятен шанс да реализира хеттрик и да донесе пълния обрат. Той бе изведен на скорост съвсем сам срещу вратаря  и заложи на силата при изстрела, което му изигра лоша шега. Топката прелетя силно и високо над гредата.

В 90-ата минута резервата в състава на гостите Мирослав Будинов също имаше шанс да се разпише. Той получи добър извеждащ пас от Антони Иванов, като овладя отдясно в наказателното поле. Изстрелът му определено не беше най-добрият и позволи на Гргич да улови.

В следващия кръг от редовния сезон Етър гостува на Берое, докато Септември го чака тежко домакинство срещу Левски.

ЕТЪР – СЕПТЕМВРИ 3:3

1:0 Даниел Младенов 19'

2:0 Иван Петков 31'

3:0 Велко Батрович 43'

3:1 Мартин Тошев 58' - д.

3:2 Крис Гади 62'

3:3 Мартин Тошев 71'

Етър (4-2-3-1): Денис Гргич – Георги Пашов, Венцислав Василев, Пламен Гълъбов, Димо Атанасов – Аласана Мане (63' - Яни Пехливанов), Георги Сърмов /к/ –  Даниел Младенов (77' - Иван Стоянов), Румен Руменов, Велко Батрович – Иван Петков (68' - Ерик Почански)

Старши треньор: Красимир Балъков

Септември (4-1-4-1): Янко Георгиев – Иван Стоянов, Елтон дош Реиш, Янко Сандански, Мики Орачев – Фабиано Алвеш – Крис Гади, Борис Галчев /к/, Асен Чандъров (46' - Антони Иванов), Иван Тилев (74' - Яя Меледже) – Мартин Тошев (84' - Мирослав Будинов)