Етър Велико Търново постигна изключително важна победа с 2:0 при домакинството си на Дунав Русе на стадион „Ивайло“ в първи мач от баражите за директно оставане в елита на Първа лига. Двубоят бе изключително емоционален и изпъстрен със събития. И двата отбора завършиха мача в намалени състави – Дунав с 9 човека, а Етър с 10.

Етър имаше превъзходство през целия мач и надигра тотално своя съперник. Футболистите на Дунав бяха изключително неубедителни в изявите си. Голяма част от двубоя се игра при изключително тежки условия и проливен дъжд.

Румен Руменов отправи хубав далечен удар в 6-та минута, но Мартин Луков плонжира и спаси. Четири минути по-късно Аласана Мане се опита да изненада вратаря на Дунав с далечен удар, но топката премина встрани от левия стълб.

В 40-та минута не зачетоха напълно редовен гол на Етър. Мане центрира от корнер в наказателното поле на Дунав, където Бадара засече топката с глава, след това тя рикошира в гърба на Ерик Почански и влетя във вратата на Мартин Луков. Първоначално попадението бе зачетено, но след това бе маркирана засада на Почански, каквато несъществуваше.

В първата минута на добавеното време на първата част играчите на Дунав успяха да създадат най-чистото положение от началото на двубоя. Исмаил Иса направи добър пробив, преодоля Пламен Гълъбов и стреля от малък ъгъл, но Христо Иванов спаси и изби в корнер.

Георги Пашов центрира в наказателното поле на Дунав в 48-та минута, където на втора греда Велко Батрович стреля с глава, но неточно в аут.

Дунав остана с човек по-малко на терена в 50-та минута. Мартин Ковачев бе изгонен за втори жълт картон от съдията Владимир Вълков, след като фаулира грубо Румен Руменов.

Етър поведе с 1:0 в резултата с гол на Даниел Младенов в 54-та минута. Димо Атанасов отне топката от Исмаил Иса, след което напредна и центрира в наказателното поле на Дунав, където Диян Димов се опита да избие топката и игра с глава, но я изпрати в краката на Даниел Младенов. Той отправи хубав диагонален удар, топката срещна десния стълб на вратата на Дунав и влетя в мрежата на Луков.

Бирсент Карагарен преодоля трима играчи на Етър в 61-та минута, след което отправи удар от дистанция, но над напречната греда на вратата на Христо Иванов.

Пламен Гълъбов фаулира откъсващия му се Васил Шопов в 69-та минута. Съдията Владимир Вълков показа втори жълт картон на Гълъбов и Етър остана с 10 човека на терена.

Самб Бадара се спъна сам в собствените си крака в 71-та минута, съдията Владимир Вълков свири нарушение за Етър, а на всичко отгоре и показа жълт картон за Преслав Петров.

Етър удвои своя аванс в 75-та минута. Георги Сърмов подаде към Георги Пашов, който бе забравен от защитата на Дунав. Пашов остана сам срещу Луков и отблизо не пропусна да вкара.

Дунав завърши мача с 9 играча на терена, след като съдията Владимир Вълков изгони Бирсент Карагарен с директен червен картон в 84-та минута. Футболистът на Дунав извърши брутален фаул срещу Никола Колев, след като си вдигна много високо крака и удари в областта на слабините играча на Етър.

В добавеното време на мача Етър можеше да вкара трети гол. Георги Пашов центрира в наказателното поле на Дунав, Руменов Руменов стреля, но Христо Попадийн малко пред гол линията застана на пътя на топката и от неговото тяло тя излезе в корнер.

Етър - Дунав 2:0

1:0 Даниел Младенов 54'

2:0 Георги Пашов 75'

Етър: 1. Христо Иванов – 6. Георги Пашов, 14. Иван Скерлев, 16. Пламен Гълъбов, 30. Димо Атанасов – 5. Георги Сърмов (к), 25. Аласана Мане – 92. Ерик Почански, 8. Румен Руменов, 10. Велко Батрович – 89. Самб Бадара

Дунав: 1. Мартин Луков – 83. Христо Попадийн, 22. Михаил Милчев, 16. Мартин Ковачев, 24. Преслав Петров – 31. Красимир Станоев, 11. Диян Димов – 94. Юлиан Ненов, 10. Васил Шопов, 7. Бирсент Карагарен – 9. Исмаил Иса

Стадион: “Ивайло”, Велико Търново

Съдия: Владимир Вълков