Отборът на Етър победи Витоша с 1:0 в мач от 11-ия кръг на Първа професионална лига. Така великотърновци натрупаха 15 точки и се изравни с Черно море на 7-ото място. Етър продължава серията си от пет поредни мача в шампионата и общо шест двубоя без загуба.

Витоша пък остава с 13 точки в актива си, колкото има и Славия.

Двубоят премина с преимущество на домакините от Етър, като великотърновци направиха няколко пропуски преди да поведат в 77-ата минута чрез Даниел Младенов. Гостите също имаха някои изгодни ситуации, но така и не успяха са реализират.

Димо Атанасов пусна към Даниел Младенов по левия фланг в атака за Етър в 6-ата минута, но бе е отсъдена спорна засада.

Удар от дистанция на Аласана Мане в 12-ата минута, бе отразен от Християн Василев, който внимаваше и спаси вратата си. Пет минути по-късно Димо Атанасов върна към Сърмов, който опита да намери Даниел Младенов, но Георги Купенов пресече подаването.

Изстрел на Георги Сърмов от дистанция след статично положение бе спрян от Християн Василев в 20-ата минута. Даниел Младенов опита нов удар в 24-ата минута, но защитник блокира изстрела му в корнер.

При поредното статично положение в атака за Етър в 29-ата минута, Аласана Мане изпълни и прати топката встрани от вратата на Витоша, разминавайки се с попадение.

Флорент Боджадж пък стреля неточно в 31-ата минута при атака за Етър.

РАЗВИТИЕТО НА МАЧА МИНУТА ПО МИНУТА

Второто полувреме стартира с възможност за Етър. В 48-ата минута Младенов намери добре Флорент Боджадж, който стреля с глава, но бе неточен. Три минути по-късно Флорент Боджадж не успя да нанесе удар в предни позиции.

Атака за Витоша в 52-ата минута бе спряна с добра намеса на вратаря на домакините Христо Иванов.

Георги Сърмов отправи далечен удар в 63-ата минута в атака за Етър Велико Търново. Василев първоначално не реагира добре, но после улови топката.

Витоша имаше шанс минута по-късно. Стефан Христов обаче стреля вляво от вратата и не успя да се разпише.

В 73-ата бе една от най-добрите възможости за великотърновци. Боджадж намери Велко Батрович, който стреля над вратата на Витоша.

Етър все пак успя да реализира в 77-ата минута. Даниел Младенов получи добро подаване от Димо Атанасов и реализира за 1:0 за домакините.

До края Витоша не успя да намери начин да изравни и трите точки отидоха на сметката на Етър.

Стартовите състави

Етър: Христо Иванов, Артьом Артюнин, Венцислав Василев, Пламен Гълъбов, Димо Атанасов, Аласана Мане, Георги Сърмов, Даниел Младенов, Никола Колев, Румен Руменов, Флорент Боджадж

Витоша Бистрица: Християн Василев, Кристиан Узунов, Румен Гьонов, Четин Садула, Стефан Христов, Петко Цанков, Георги Купенов, Иван Вълчанов, Лъчезар Котев, Михаил Милчев, Наско Милев