Етър постигна победа с 2:0 при гостуването на Септември на стадион „Васил Левски“ от седмия кръг на Първа лига. Головете за успеха на „виолетовите“ отбелязаха Румен Руменов и Даниел Младенов. Воденият от Красимир Балъков имаше надмощие през по-голямата част от мача.

Етър успя да създаде първата опасност в мача в 9-та минута. Боджадж подаде към Дани Младенов, който стреля от въздуха, но топката премина встрани от десния стълб на вратата на Валентин Галев.

Васил Добрев вкара гол във вратата на Етър в 23-та минута, но преди това бе маркирана засада и попадението правилно не бе зачетено.

Етър поведе в резултата в 25-та минута. Велко Батрович пусна към Димо Атанасов, който сложи топката на главата на Румен Руменов, а той с глава вкара топката във вратата на Валентин Галев.

Етър организира много добра контраатака в 28-та минута. Велко Батрович навлезе в наказателното поле на Септември, след което се опита да подаде към Боджадж, но Васил Добрев успя да изчисти топката.

Етър направи много сериозен пропуск в 38-та минута. Георги Сърмов с дълъг извеждащ пас намери Велко Батрович, който излезе сам срещу Валентин Галев, но вратарят на Септември успя да спаси. Секунди по-късно Румен Руменов центрира в наказателното поле на Септември, където Батрович стреля от въздуха, но Валентин Галев успя да спаси.

Етър продължи да доминира през второто полувреме. В 56-та минута Боджадж свали топката към Даниел Младенов, който се измъкна от защитата на Септември и стреля, но неточно встрани от десния стълб на вратата на Валентин Галев.

Етър успя да удвои своята преднина в 63-та минута. Румен Руменов центрира в наказателното поле на Септември, където Боджадж свали към Даниел Младенов, който с глава отблизо не пропусна да вкара в опразнената врата.

Етър пропусна нова много добра възможност в 69-та минута. Артюнин пусна перфектен пас към Батрович, който надбяга Диаби и нахлу в наказателното поле на Септември, след което стреля, но Галев успя да спаси с крак.

Септември можеше да върне интригата в двубоя в 73-та минута. Борис Галчев много добре центрира в наказателното поле на Етър, където Будинов стреля с глава, но над напречната греда в аут.

Венцислав Василев получи контузия и бе сменен в 81-та минута от Кольо Станев.

Етър спря негативната серия, в която се намира и записа втори успех, като вече има 7 точки. Септември допусна четвърта поредна загуба от началото на сезона.