Етър изигра зрелищен мач срещу втория в полското първенство Лех Познан в първата си контрола в Анталия. "Виолетовите" отстъпиха с 3:4, като водеха до почивката с 3:1.

В 20-ата минута Иван Стоянов центрира отдясно и защитник спря топката с ръка. Реферът първо посочи дузпа, но после бе коригиран от помощника – фаул за Етър на границата на пеналтерията, след който топката бе избита.

Иван Стоянов в 27-ата минута бе изведен пред вратата и с десния крак прати топката в ъгъла на вратата – 1:0. Само след три минути последва лековата дузпа за Лех и Дарко Йевтич стреля в десния ъгъл за 1:1.

Страхотен гол отбеляза черногорецът Велко Батрович в 38-ата минута, когато с прехвърлящ удар изведе "болярите" отново напред – 2:1! Отново Батрович бе съборен в наказателното поле и последва дузпа и за Етър. Иван Стоянов със силен удар увеличи на 3:1 в 43-ата минута, при който резултат дойде и почивката.

Съперникът вдигна оборотите след подновяването на играта и в 49-ата минута след корнер Василевски с далечен нисък удар намали на 23. Последваха три възможности за великотърновци, но първо Стефан Неделчев стреля слабо и вратарят на Лех улови.

После в 58-ата минута Иван Петков с акробатичен удар прати топката на сантиметри над напречната греда, а в следващата атака Велко Батрович стреля опасно до десния стълб и статуквото се запази непроменено.

Полският тим обаче продължи да атакува и в 73-ата минута изравни с щастливо попадение, като след центриране и рикошет топката с парабола влезе в мрежата на Етър – 3:3. В 82-ата минута след бърза атака отдясно и центриране Кристиян Гиткяер вкара за крайното 4:3 в полза на полския гранд.

Съставът на Етър: Христо Иванов, Иван Скерлев, Пламен Гълъбов, Георги Пашов, Душан Младенович, Румен Руменов, Георги Сърмов, Велко Братович, Иван Вълчанов, Иван Стоянов, Ерик Почански (Кольо Станев, Венцислав Василев, Симеон Иванов, Аласана Мане, Стефан Неделчев, Димо Атанасов, Никола Колев, Даниел Младенов, Иван Петков).