Етър завърши 1:1 в първата си контрола срещу Динамо Загреб в Анталия, като водеше в резултата до 77-ата минута с попадение на Иван Стоянов и се представи чудесно срещу изключително силен противник. Динамо води с 11 т. в първенството на Хърватия, а на вратата му бе световният вицешампион от Русия 2018 Доминик Ливакович.

Мачът започна при силен дъжд, който постепенно обаче спря. В първите минути хърватите наложиха подчертан превес, който обаче не доведе до опасности пред Христо Иванов. Постепенно след 10-ата минута етърци пренесоха играта напред. В 17-ата минута Иван Стоянов центрира опасно от фаул, но защитник изби в корнер пред връхлитащия Артюнин. Малко след това Етър спечели и втори корнер, но топката бе уловена от вратаря.

Играчите на Динамо създадоха две положения, като в 25-ата минута след центриране отляво Христо Иванов изби в корнер. Най-чистата възможност дойде в 31-ата минута, когато силен удар на Кадзьор бе избит пред вратата от Крум Стоянов.

Етър издебна своя миг в 33-ата минута, когато Крум Стоянов напредна отляво и центрира пред вратата, където Иван Стоянов с чудесен удар прати топката в мрежата за 1:0. До почивката удар на съперник бе избит от Кольо Станев в корнер и двата отбора се оттеглиха при престижното 1:0 за "болярите".

През втората част Красимир Балъков пусна в игра нови 11 футболисти. Динамо натисна здраво в началото и в 50-ата минута Анатоли Господинов спаси голов удар на хърватите. Етърци обаче на свай ред атакуваха опасно и по чудо не удвоиха резултата. В 58-ата минута Мане прекрасно изведе сам срещу вратата Ерик Почански, чийто параболичен удар обаче мина над гредата.

"Болярите" можеха да решат всичко в 63-ата минута, когато Дани Младенов намери Аласана Мане, който стреля опасно, но топката бе извадена в корнер. След изпълнението му Гълъбов с глава стреля опасно до гредата. На свой ред хърватите създадоха две отлични положения, като в 71-ата минута опасен удар мина до лявата греда, а две минути по-късно Марио Чуже напредна и отправи чудесен удар, спасен блестящо от Господинов.

В 75-ата минута обаче след центриране отляво на Майер оставеният непокрит Марио Чуже отблизо изравни – 1:1. До края лидерът на хърватския шампионат натисна здраво, но на два пъти Господинов с чудесни намеси опази вратата си и Етър записа престижно реми срещу водача в първенството на страната – световен вицешампион.

Стартов състав на „виолетовите”: Христо Иванов, Венци Василев, Артьом Артюнин, Крум Стоянов, Кольо Станев, Илия Джамов, Никола Колев, Иван Стоянов, Велко Батрович, Флорент Боджадж, Иван Петков.

Второ полувреме: Анатоли Господинов, Александър Георгиев, Иван Скерлев, Пламен Гълъбов, Здравко Илиев, Георги Сърмов, Аласана Мане, Румен Руменов, Ерик Почански, Даниел Младенов, Милчо Ангелов.

Динамо: Ливакович, Адеми, Майер, Рахмани, Марин, Моро, Теофиле, Стоянович, Батурина, Перич, Кадзьор (Хоркаш, Гира, Франжич, Чуже, Мател).