Славия се наложи с 3:1 като гост на Етър във Велико Търново и се класира на полуфинал за Купата на България.

След като място в Топ 4 вече си осигури Ботев Пловдив, по един доста дискусионен начин, своята позиция там намериха и "белите".

Дотук през сезона Етър имаше две победи над този съперник, но в ключовия сблъсък за Купата не успя да преодолее Славия.

Две дузпи и единайсет жълти картона показа реферът Петър Костадинов, превърнал се в основно действащо лице в срещата.

Напрежение на трибуните на Етър - Славия

Двубоят започна с минута мълчание в памет на Стоил Трънков и Иван Стоянов-Типеца, а на трибуните на стадион "Ивайло" седна капитанът на националния отбор Ивелин Попов.

Само 26 секунди след началото на двубоя резултатът бе открит от Етър. Димо Атанасов получи по левия фланг и центрира, а Румен Руменов бе сам в наказателното поле и засече от движение.

Домакините контролираха малко по-успешно топката в началните минути и нямаше особени изгледи Славия бързо да изравни.

Това обаче се случи още в 12-та минута, след много спорно решение на рефера Петър Костадинов да отсъди дузпа за Славия.

Галин Иванов влезе между двама защитници, опита труден изстрел, топката се отби в Яни Пехливанов, в горната част на ръката му над лакътя, като тя бе и близо до тялото. Въпреки това бе отсъден наказателен удар. Иван Минчев застана зад топката в 12-та минута и въпреки че Христо Иванов реагира много добре, дузпата се превърна в гол - 1:1.

До края на първото полувреме битката продължи с много сили и от двата състава, но без особени футболни изпълнения и най-вече - без голови ситуации.

През второто полувреме Славия обърна малко нещата и взе инициативата, но също трудно се ориентираше да отправи удар между концентрираната защита на домакините.

Самб Бадара имаше претенции за дузпа за Етър, след здраво единоборство със защитник на Славия в пеналта, но нямаше някакво по-сериозно задържане, за да е основателно.

Ивайло Димитров и Стефан Велев се появиха в игра за Славия, за да се търси пълен успех и продължаване напред за Купата.

Именно Димитров си оказа очакваната роля, като след появата си вкара две попадения. В 79-та минута той спечели дузпа за Славия, след като според арбитъра бе фаулиран от Христо Иванов. Повторенията така и не показаха ясно дали стражът е закачил преди малко влезлия голмайстор на "белите".

Димитров: Гарантирам на 200%, че имаше дузпа

Самият Ивайло Димитров застана зад топката и вкара за 1:2.

Нещата на терена тотално се изнервиха и Петър Костадинов продължи да вдига картон след картон, а футбол не се играеше.

В добавеното време добро взаимодействие между Калоян Кръстев пресече един пас в задни позиции на Етър и намери Ивайло Димитров, който видя излезлия напред Христо Иванов и стреля от над 20 метра в опразнената врата, за да оформи крайния резултат.

Етър - Славия - 1:3 (1:1)
голмайстори: 1:0 Румен Руменов 1, 1:1 Иван Минчев 13-дузпа, Ивайло Димитров 79-дузпа, 1:3 Ивайло Димитров 90+2
стадион: "Ивайло"
главен съдия: Петър Костадинов