Арда намери място в 1/4-финалите за Купата на България. Възпитаниците на Николай Киров победиха с 1:0 Етър на стадион "Ивайло" във Велико Търново. Победното попадение отбеляза Иван Тилев.

В 9-ата минута Румен Руменов отправи изстрел, но той не успя да затрудни Господинов.

В 20-ата минута Кольо Станев също шутира, ала в аут.

13 минути по-късно Иван Коконов центрира, Анатоли Господинов изби, но топката се озова у Иван Тилев, който бе на точното място в точното време и откри резултата.

Второто полувреме започна добре за "болярите". В 48-ата минута Станев проби по дясното крило и центрира към Милчо Ангелов, но стрелецът прати топката на сантиметри от целта.

В 72-ата минута влезлият от пейката Симеон Мечев от удобна позиция стреля, но слабо и не затрудни Иван Караджов.

До края "виолетовите" се опитаха да стигнат до изравнително попадение, но отбраната на кърджалии се справи и удържа преднината си.