Етър Велико Търново се наложи с 2:0 над втородивизионния Литекс в мач от шестнадесетинафиналите за Купата на България. По този начин момчетата на Красимир Балъков се класираха за следващия етап на надпреварата, а попаденията за успеха на Градския стадион в Ловеч бяха дело на Иван Петков и Иван Стоянов.

И двете си попадения „виолетовите“ нанизаха преди почивката, като пръв се разписа  Петков. В 8-ата минута  Мане центрира от корнер, а Петков с глава засече в напречната греда, след което топката премина голлинията.

Пет минути преди края на редовното време преднината „болярите“ нарасна на 2:0. При центриране на Ерик Почански, Иван Стоянов отклони умело с глава в мрежата на „оранжевите“.
През втората част гостите продължиха да са по-активният тим, но зрителите не станаха свидетели на нови попадения.

Ето и стартовите състави:

Литекс: Петър Петров, Денислав Мицаков, Петко Ганев, Пламен Николов, Галин Минков, Петър Димитров, Николай Янков, Иван Митрев, Добромир Бонев, Илиян Капитанов, Радослав Живков.

Етър: Анатоли Господинов, Кольо Станев, Пламен Гълъбов, Артьом Артюнин, Крум Стоянов, Аласана Мане , Иван Стоянов, Чавдар Ивайлов, Ерик Почански, Иван Петков, Жилсон Варела.