Столичният ЦСКА преустанови несполучливите си резултати в последните две срещи и победи с минималното 1:0 Етър Велико Търново на „Българска армия” в предпоследен мач от 21-ия рунд от родната efbet Лига. Единственият гол падна в 61-ата минута, когато влезлият 40 секунди по-рано като резерва Енрике Рафаел порази вратата на направилия страхотен мач вратар Христо Иванов. Стражът на „болярите” отрази дузпа през първото полувреме на Георги Йомов и направи половин дузина спасявания срещу атаката на „червените”.

ЦСКА се върна на второто място след „грешната стъпка” на Локомотив Пловдив в петък срещу Берое и ЦСКА вече е с 43 точки, три повече от „смърфовете”, които са с 40. Лидер е Лудогорец с 51 точки, като „орлите” гледат уверено към 10-ата си поредна титла у нас. Етър пък отново е последен във временното класиране и е с 16 точки, на три зад "спасителния бряг".

КЛАСИРАНЕ В efbet ЛИГА

79 снимки

ЦСКА Етър

източник: sofascore.com

ЦСКА създаде напрежение пред наказателното поле на Етър след само 40 секунди игра, но две центрирания на Тиаго не спомогнаха да се стигне до удар посока вратата на Христо Иванов. След 20 минути игра "червените" направиха много стилна атака по левия фланг. Мазику и Йомов комбинираха, а българинът пусна извеждащ пас за крайния бранител. Той центрира по земя топката към Тиаго Родригес, който бе оставен непокрит, ала плеймейкърът не завърши с добър удар атаката.

В 23-ата минута пък Тиаго Родригес изведе зад гърба на отбраната Брадли Мазику, който бе избутан от Здравко Илиев и домакините получиха наказателен удар.Георги Йомов изпълни много добър удар с десния крак, но вратарят Христо Иванов се намеси блестящо и отрази удара на българския офанзивен футболист.

След половин час игра пък Георги Йомов изпревари със спринт отляво Хосе Кордоба и нанесе удар посока вратата на Христо Иванов, който с тяло парира удара на българина. В 33-ата пък Христо Иванов направи поредното си страхотно спасяване. Юрген Матей обстрелва вратата на Христо Иванов с глава, но с лявата си ръка стражът някак прати топката встрани - изключително спасяване от опитния футболист. Миг по-късно пък Жорди Кайседо шутира диагонално към вратата на Етър, а този път стражът Христо Иванов бе "хванат в крачка", но за негово щастие топката премина встрани от вратата му.

Две минути след подновяването на играта ЦСКА пропусна страхотен шанс. Нападателят Жорди Кайседо получи чудесен пас от Жеферсон, но силният му удар премина встрани от вратата на Иванов - аут. В 50-ата Тибо Вион отправи силен удар към вратата на Етър, но Христо Иванов направи четвъртото си спасяване в мача.

След близо час игра "болярите" нанесоха първия си удар в мача чрез Ловре Кнежевич, който бе неточен и топката излезе аут. В 60-ата минута Акрапович направи две промени, вадейки Йомов и Синклер, а на тяхно място в игра влязоха Бисмарк Чарлс и Енрике Рафаел. По-малко от 50 секунди след появата си в игра Енрике Рафаел откри резултата. Жорди Кайседо се пребори вляво с Хубчев и нахлу в наказателното поле на Етър. Последва успореден пас за Енрике Рафаел, който с левия крак матира Иванов за 1:0.

В 68-ата минута Густаво Бусато напусна принудително, след като вратарят на ЦСКА получи удар в главата по-рано в мача, а на негово място влезе Димитър Евтимов. Шест преди края Етър имаше своя шанс. Божидар Кацаров посрещна топката след центриране от корнер, но за щастие на Евтимов и компания ударът бе неточен.

Десет преди края Акрапович даде поле на изява на навършилия току що пълнолетие Мартин Смоленски. В последната минута именно той обстрелва вратата на Христо Иванов от фаул, но ударът прелетя над напречната греда на "болярската" врата. Така за ЦСКА предстои мач за Купата на България през седмицата срещу Ботев Враца, докато Етър приема Ботев Пловдив в efbet Лига.

Рефер: Георги Иванов (София)

Стадион: "Българска армия" (София)

FT  / ЦСКА - ЕТЪР 1:0  • ПРОГРАМА •​ РЕЗУЛТАТИ

1:0 Енрике Рафаел (61)

Стартови състави:

ЦСКА: 1 Густаво Бусато - 2 Юрген Матей 3 Жеферсон 4 Мено Кох 10 Георги Йомов 15 Тибо Вион 18 Брадли Мазику 20 Тиаго Родригез 24 Джером Синклер 28 Пламен Гълъбов 30 Жорди Кайседо

Резерви: 25 Димитър Евтимов 6 Митко Митков 7 Енрике Рафаел 8 Греъм Кери 17 Бисмарк Чарлс 19 Иван Турицов 27 Мартин Смоленски

Треньор: Бруно Акрапович

Етър: 1 Христо Иванов - 83 Алдаир Ферейра 44 Божидар Кацаров 84 Здравко Илиев🟨 22 Ловре Кнежевич 6 Пламен Крачунов 99 Преслав Боруков 16 Симеон Мечев 3 Хосе Анхел Чембърс 🟨 23 Христофор Хубчев 10 Гаетан Коуку

Резерви: 13 Анатоли Господинов 17 Ивей Белграве 70 Кольо Станев 7 Милчо Ангелов 18 Николас  Фемия 20 Яни Пехливанов 72 Юлиян Райков