Отборът на Локомотив Пловдив не успя да се възползва максимално от предстоящото дерби на върха между Лудогорец и ЦСКА в събота и направи равенство – 1:1, като домакин на последния във временното класиране в efbet Лига – Етър Велико Търново. Откриващата 20-ия кръг среща бе изпълнена с драма и напрежение, след като Георги Минчев откри резултата в 42-ата минута, но Пламен Крачунов наказа безобразна грешка след центриране от фаул в отбраната на пловдивчани и изравни резултата в 71-ата минута. Десетина по-късно Здравко Илиев от Етър остави „болярите” с десет човека, след като влезе в словесен сблъсък с рефера Димо Димов, който го изгони директно.

КЛАСИРАНЕТО В efbet Лига

Локо Пловдив остана трети след изиграването на тази среща и вече има 38 точки, една зад втория ЦСКА и четири зад лидера Лудогорец, ала и двата отбора имат мач по-малко, като ще играят помежду си в съботния следобед. Етър вече е с 13 точки в своя актив и остава последен, но с такъв актив е и 13-ия Славия, докато 12-ият Ботев Пловдив е с 15 точки.

47 снимки

Вратарят на домакините Мартин Луков опита да улови топката в наказателното си поле, която бе атакува и от Меси Мезу от Етър. Луков успя, но при приземяването десният му крак поддаде много лошо, заради което бе принудително заменен след десет минути игра от Илко Пиргов.

В 22-ата Парвиз Умарбаев центрира от свободен удар в наказателното поле за Алмейда, но Пламен Крачунов от Етър се намеси страхотно и изчисти в корнер.

Две по-късно дойде първият критичен момент за "болярите" при визитата в Пловдив. Бирсент Карагарен разигра вдясно с Парвиз Умарбаев, за да може първият да центрира по земя към Димитър Илиев. Капитанът на "черно-белите" си спря топката и шутира с десния крак, но топката се отби в левия страничен стълб на вратата, пазена от Христо Иванов. В 32-ата Симеон Мечев достави топката с центриране в наказателното поле на пловдивчани, а Преслав Боруков игра с глава между двама бранители на домакините, но ударът му премина край вратата на Луков. Миг по-рано пък Карагарен блокира удар именно на Симеон Мечев, който бе в очертанията на вратата на Илко Пиргов.

Три преди края на първата част Локомотив Пловдив поведе в резултата. Бирсент Карагарен центрира топката в наказателното поле на Етър за Георги Минчев. Нападателят на "смърфовете" отскочи и отправи много силен удар с глава. Христо Иванов тръгна да хваща топката, но се подхлъзна и тя влетя във вратата му - 1:0.

Огромна възможност за домакините дойде в първата минута на добавеното време. Бирсент Карагарен надигра вдясно Алдаир и центрира остро в наказателното поле пред Христо Иванов. Момчил Цветанов бе оставен напълно непокрит и стреля от втора позиция с десния крак, ала ударът му не беше точен и отлетя аут.

В 62-ата минта Етър нацели гредата на Локо Пловдив. Симеон Мечев центрира от ъглов удар на далечната греда за Венелин Филипов. Бранителят бе оставен непокрит и отправи удар с глава, но топката се отби в десния страничен стълб на Пиргов и излезе аут. Три по-късно домакините имаха възможност да удвоят своя актив. Георги Минчев бе изведен вляво в свободна зона край наказателното поле на великотърновци. Той показа прекрасно движение и елиминира с пас Здравко Илиев, а топката попадна в Димитър Илиев. Капитанът на "смърфовете" шутира технично край Пламен Крачунов, но изстрелът не намери вратата на Илиев - аут.

В 71-ата минута "болярите" изравниха резултата при визитата си. Симеон Мечев центрира топката от фаул и намери оставения непокрит пред Илко Пиргов Пламен Крачунов, който с десния крак "простреля" отблизо Илко Пиргов, за да изравни резултата - 1:1.

Две по-късно Симеон Мечев тества колко внимава Илко Пиргов след допуснатия гол и шутира диагонално с левия крак, но силният удар бе уловен от опитния страж на "черно-белите". Десет минути преди края на редовното време капитанът на Етър Христо Иванов направи страхотно спасяване след диагонален удар на Бирсент Карагарен. В 82-ата опитният Здравко Илиев реплиира съдията Димов и получи жълт картон, след което тирадата му не спря и реферът го изгони директно.

Домакините не успяха да се възползват от численото си предимство в последните минути, след като и мачът се изнерви доста. Симеон Мечев отправи мощен удар посока вратата на Пиргов в добавеното време, но стражът се намеси и това бе последният по-любопитен щрих от мача, игран в Пловдив.

В следващия кръг „смърфовете” гостуват на вицешампиона ЦСКА в София, докато за Етър предстои домакинство на ЦСКА 1948 на „Ивайло”.

⚽️ FT / ЛОКОМОТИВ ПЛОВДИВ 1:1 ЕТЪР

1:0 Георги Минчев (42)

1:1 Пламен Крачунов (71)

Рефер: Димо Димов (Сливен)

Стадион: „Локомотив” (Пловдив)

Локомотив Пловдив: 71. Мартин Луков (10' - Илко Пиргов), 61. Диниш Алмейда 🟨, 25. Лукас Масоеро 🟨, 5. Дейвид Малембана, 34. Петър Витанов, 39. Парвиз Умарбаев 🟨 (74' - Кристиан Илич), 16. Лукас Салинас, 7. Момчил Цветанов (89' - Конър Руан), 9. Бирсент Карагарен, 14. Димитър Илиев /к/, 10. Георги Минчев

Резерви: 1. Илко Пиргов, 4. Кристиан Гомис, 6. Кристиан Илич, 44. Николай Николаев, 11. Конър Руан, 19. Александър Иванов, 50. Иван Арамазов

Треньор: Александър Тунчев

Етър: 1. Христо Иванов - к, 84. Здравко Илиев 🟥, 4. Ерол Алкан. 6. Пламен Крачунов, 81. Венелин Филипов, 16. Симеон Мечев 🟨, 20. Яни Пехливанов, 83. Алдаир Ферейра (87' - Христофор Хубчев), 10. Миси Мезу (75' - Ловре Кнежевич 🟨), 99. Преслав Боруков (81' - Милчо Ангелов), 70. Кольо Станев 🟨

Резерви: 13. Анатоли Господинов, 22. Ловре Кнежевич, 7. Милчо Ангелов, 18. Николас Фемия, 23. Христофор Хубчев, 3. Хосе Кордоба Чембърс, 98. Христо Марков