Берое и Етър не излъчиха победител в контролната среща играна в Стара Загора и завършиха при резултат 0:0. След дългата пауза заради пандемията от коронавирус двата тима не предоставиха динамична игра през първата част, но второто полувреме бе изпъстрено от голови положения. Нападателят на „заралии“ Зоран Йосипович направи непростим пропуск в началото на вторите 45 минути, стреляйки отблизо в аут. Резервните вратари на двата тима Генадий Ганев и Анатоли Господинов направиха решителни намеси, което остави резултатът непроменен.

beore.bg
4 снимки

Берое стартира по-агресивно срещата и опита да пресира Етър в половината им. "Заралии" опитаха с атаки през центъра да суздадат опасности пред Христо Иванов. Много активни в началните минути бяха Макоута, Фуртадо и Октавио.

В 5-ата минута домакините получиха правото да изпълнят пряк свободен удар на границата на наказателното поле. Мартин Камбуров изпълни фаула, но ударът му срещна стената, а при добавката нападателят стреля над вратата.

Времето в Стара Загора е слънчево, но двата отбора са затруднявани от силен вятър. Въпреки това тимовете продължиха в добро темпо, а постепенно "болярите" изравниха играта.

"Зелените" продължаваха да опитват да пробият през центъра, но това не водеше до опасности пред Христо Иванов. От своя страна Етър разчиташе на контраатаки, които бързо биваха пресичани от защитата на Берое и Душан Перниш остана без работа през по-голямата част от първото полувреме.

В 30-ата минута Макоута и Охене разиграха от фаул, след което вторият стреля, но след рикошет топката излезе в ъглов удар.

В 42-ата минута Берое изгради красива атака - Октавио подаде към Макоута, който продължи с едно към нахлуващият на скорост Крум Стоянов. Защитникът остана сам срещу Христо Иванов, но беше в положение на засада и до попадение не се стигна.

Това бе по-интересното през първата част и двата тима се оттеглиха на почивка при резултат 0:0.

На почивката треньорът на Берое Димитър Димитров замени единайсеторката, която стартира мача и през второто полувреме "заралии" бяха с изцяло нов отбор. От своя страна наставникът на Етър Петко Петков направи седем промени, а на терена останаха Божидар Кацаров, Здравко Илиев, Георги Купенов и Тонислав Йорданов.

Добра новина за старозагорци бе завръщането на Зоран Йосипович, който отсъстваше дълго заради контузия.

Берое започна по-агресивно и втората част, но първото по-сериозно положение бе за Етър. В 50-ата минута Дост центрира остро в наказателното поле, но Генадий Ганев внимаваше и пресече решително.

Две по-късно "заралии" отговориха с далечен удар на Иван Минчев, но топката премина над вратата на Анатоли Господинов. Последва и слаб удар на Ибрахима Конте, който не затрудни вратаря на "болярите".

Определено през вторите 45 минути действията на терена се развиваха по-динамично. В 57-ата минута Никола Маринов стреля от дистанция право в ръцете на Анатоли Господинов. Минута по-късно последва отлична комбинация за Берое. Иван Минчев копна елегантно топката към Зоран Йосипович. Нападателят остана очи в очи с вратаря на Етър, но направи непростим пропуск, стреляйки в аут.

В 67-ата минута Ибрахима Конте подаде отлично към Зоран Йосипович в наказателното поле. Нападателят елегантно се освободи и стреля, след което Анатоли Господинов решително изби в ъглов удар.

През второто полувреме старозагорци заиграха по-остро и по-находчиво в атака, като основни виновници за това бяха Иван Минчев и Ибрахима Конте.

В 73-ата минута Иван Петков от трудна позиция стреля с глава и Ганев улови. Четири по-късно Берое отговори с остро центриране на Иван Минчев, но Зоран Йосипович от изгодна позиция се размина с топката.

В 80-ата минута Етър организира бърза контраатака. Ерол Дост подаде към Тони Иванов, който навлезе в наказателното поле, финтира защитник на Берое и подаде отново към Дост, който мигновено стреля, но Ганев показа страхотен рефлекс и спаси в долния ляв ъгъл.

В 83-ата минута Конте изведе в дълбочина Никола Маринов. Младокът центрира в наказателното поле, където Стоян Иванов стреля в десния ъгъл, което принуди Господинов да избива решително.

Малко по-късно Конте финтира съперник в наказателното поле, но стреля много слабо и стражът на Етър без проблеми улови. В 89-ата минута новото попълнение на Берое Радослав Апостолов отправи плътен изстрел от дистанция, който затрудни Анатоли Господинов и вратарят изби в ъглов удар. Това бе и всичко за този мач.

Двата тима ще изиграят още две контроли през тази седмица. Берое ще приеме Арда в събота, 30 май, а Етър ще гостува на Черно море във Варна.

БЕРОЕ - ЕТЪР 0:0

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

БЕРОЕ: Душан Перниш, Александър Цветков, Крум Стоянов, Карлос Охене, Мартин Камбуров, Гаюс Макоута, Алиун Фал, Стив Фуртадо, Октавио, Теди Мезаг, Ахмед Тоуба

Тр. Димитър Димитров

Етър: Христо Иванов, Здравко Илиев, Стелиян Добрев, Георги Купенов, Иван Скерлев, Никола Колев, Яни Пехливанов, Антон Огнянов, Милчо Ангелов, Божидар Кацаров, Тонислав Йорданов