Отборът на Етър постигна изключително важна победа срещу Ботев Враца с 2:0, оставяйки себе си в битката за оцеляване в efbet Лига. Десетият си гол през сезона реализира Преслав Боруков, който откри резултата в 43-ата, а във втората минута на добавеното време влезлият като резерва Ловре Кнежевич гарантира успеха за „болярите”. Двата отбора пък доиграха срещата на „Ивайло” с човек по-малко, след като в 84-ата минута реферът Станислав Тодоров изгони Хосе Чембърс и Петър Атанасов заради сдърпване между двамата.

По този начин Етър се изкачи до третото място във втората четворка от долната осмица и тимът вече има 25 точки. Ботев Враца е пред „виолетовите” с три пункта пвоече.

Етър - Ботев Враца

източник: sofascore.com

Началните минути във Велико Търново не се отличиха с нищо, освен с няколко неточни паса от Аласан Ндиайе. Халфът на Етър Симеон Мечев достави много добро центриране от свободен удар в наказателното поле на врачани след 12 минути игра, но нито Хосе Кордоба, нито Божидар Кацаров притичаха да засекат добрата топка.

24 снимки

В 26-ата минута от срещата Алдаир Ферейра напредна с топката отляво и отправи диагонален шут, но встрани от вратата, пазена от Краси Костов. В ответната атака пък удар на Мартин Николов бе отразен от Иванов.

Десет по-късно пък "болярите" оцеляха на два пъти. Петър Атанасов комбинира първо с Генов и се озова "очи в очи" с Христо Иванов, който скъси ъгъла за удар и с тяло парира топката, пращайки я в ъглов удар. След него точно Ндиайе намери с пас назад Петър Атанасов, който стреля силно с десния си крак, но кълбото се отби в напречната греда на великотърновци.

Две преди края на първата част "виолетовите" се радваха. Алдаир Ферейра центрира топката от пряк свободен удар в полето на врачани. Атанас Зехиров от Ботев не реагира добре при изчистването на кълбото, а то отиде пред Преслав Боруков, който отблизо нямаше как да не реализира - 1:0 за Етър.

Второто полувреме започна с отменен гол за гостите. Бранителят Венцислав Керчев прати топката във вратата на Христо Иванов, но бе в положение на засада и попадението бе отменено. В 52-ата минута Юлиан Ненов пропусна да накаже много груба грешка от Здравко Илиев и ударът му отиде встрани от "болярската" врата.

12 минути преди края Здравко Илиев изведе вдясно Кольо Станев, който спринтира умело и центрира успоредно в наказателното поле на врачани за Меси Мезу. Топката дойде малко по-назад за габонеца и ударът му не затрудни Костов. Шест преди края заради бутания и разправии преждевременно бяха изгонени Хосе Чембърс от Етър, който хвана за гушата Петър Атанасов, който секунда преди това удари без топка играч на Етър и така двата отбора доиграха мача с по 10 човека.

Секунди след влизането си в игра Ловре Кнежевич се разписа в 92-ата минута. Кольо Станев намери с диагонален пас хърватина, който овладя и отлично финтира Христо Златински, за да стреля по земя с левия крак и да вкара втори гол - 2:0.

FT / ЕТЪР 2:0 БОТЕВ ВРАЦА

1:0 Преслав Боруков (43)

2:0 Ловре Кнежевич (90+2)

Рефер: Станислав Тодоров /Шумен/

Стадион: "Ивайло" /Велико Търново/

Стартови състави:

Етър: 1 Христо Иванов /к/ - 83 Алдаир Ферейра (75' - 70 Кольо Станев)  44 Божидар Кацаров 84 Здравко Илиев 17 Ивей Ромееш (89' - 11 Даниел Младенов) 26 Мариян Иванов 7 Милчо Ангелов (68' - 10 Гаетан Коуку) 99 Преслав Боруков (89' - 18 Николас Фемия) 16 Симеон Мечев (89' - 22 Ловре Кнежевич) 3 Хосе Чембърс 23 Христофор Хубчев

Резерви: 13 Анатоли Господинов - 81 Венелин Филипов

Треньор: Александър Томаш

Ботев Враца: 33 Красимир Костов - 37 Венцислав Керчев 5 Костадин  Ничев 81 Атанас Зехиров 77 Мартин  Николов 24 Алассане НДиайе (46' - 22 Никола Колев) 6 Даниел Гаджев /к/  (65' - 28 Самир Аясс) 17 Чавдар Ивайлов (79' - 16 Петър Генчев) 94 Юлиан Ненов 10 Петър Атанасов 20 Дориан Бабунски (46' - 23 Христо Златински)