Тимът на Берое Стара Загора записа инфарктна победа при визитата си на Етър във Велико Търново, след като надделя с 3:2. Старозагорци имаха аванс от два гола, след като Октавио (25) и Алиун Фал (53) дадоха актива за гостите. Етър обаче направи частичен обрат, след като в 55-ата Стелиян Добрев намали, а в 73-ата Преслав Боруков изравни резултата. Все пак в 88-ата минута Гаюс Макоута вкара победния гол за „заралии”, след като през първото полувреме пропусна дузпа за своя отбор.

Така, Берое вече е трети във временното класиране на efbet Лига и вече има 18 точки, слагайки край на серията от три поредни мача без победа. Етър, от своя страна, остава потопен на дъното във временното класиране с едва две точки, а 13-ия Славия, който е пред Етър, е със седем точки. Особено притеснителен е фактът, че „болярите” нямат „суха мрежа” в десет поредния двубоя от сезона в родния елит.

lap.bg
5 снимки

Срещата стартира във вихрено темпо за гостите от Стара Загора, които в рамките на седем минути създадоха няколко положения. Първо във втората минута Александър Василев имаше шанс да открие резултата след брилянтно центриране на Еривалдо отдясно, но ударът му от воле с левия крак отблизо прелетя над напречната греда на Христо Иванов. В седмата пък Макоута стреля остро към вратата на Етър, но опитният вратар направи още едно добро спасяване.

Гостите откриха резултата в 25-ата минута, след като Гаюс Макоута центрира прекрасно за Октавио Мантега в наказателното поле. Той, от своя страна, стреля с глава с гръб към вратата, но параболата направи Иванов безпомощен - 1:0 за Берое.

След пет минути игра пък старозагорци имаха сериозни искания към главния рефер, след като Минчев стреля силно от средно разстояние, а топката се спря в ръката на Яни Пехливанов. Тя летеше към вратата на Христо Иванов, ала Железов не прецени, че това е нарушение и играта продължи.

В 34-ата минута Яни Пехливанов направи нарушение в наказателното поле на Етър и този път Железов посочи бялата точка. Пехливанов избута в наказателното поле Алиун Фаул. Гаюс Макоута опита елегантен удар от наказателния удар, но ударът му беше встрани от вратата. Изпълнението вбеси Херо, който започна негодуванието си към футболиста след арогантния му опит за гол.

Единственият смислен шанс за "болярите" дойде в последната минута от редовното време на първата част. Даниел Пехливанов стреля от дъгата на наказателното поле с левия крак след подаване на Боруков, но ударът на халфа бе неточен. Александър Василев центрира прекрасно в наказателното поле на Етър. Октавио опита да отправи удар с глава, но не успя, а зад него непокрит беше Фал, който от съвсем близо удвои аванса на "заралии".

Втората радост за Берое изтрая само две минути, след като Етър върна един гол. В 55-ата минута Домакините развиха страхотно нападение отдясно. Алдаир пусна към Здравко Илиев, който центрира в наказателното поле на Берое. Теди Мезаг беше оставил непокрит Стелиян Добрев, който отблизо матира Василиев.

След точно час игра вратарят на Беоре Християн Василев направи голяма грешка, след като не улови центрирана топка отдясно. Преслав Боруков стреля отблизо, но Георги Ангелов с десния крак прати встрани кълбото, което влизаше в беройската врата. В 73-ата минута домакините успяха да изравнят резултата в срещата. Топката е центрирана от Кристиян Добрев от фаул и Преслав Боруков отблизо с коляно вкара втори гол за "болярите".

Херо направи няколко промени, като всички бяха офанзивни. Драмата във Велико Търново стана пълна в 88-ата минута. Гаюс Макоута се реваншира за пропуска при дузпата, след като с кинжален удар с левия крак матира Христо Иванов и отново поведе старозагорци напред.

Това беше и последният по-интересен момент от мача, като в крайна сметка Берое отпътува за Стара Загора с трите точки в своя актив.

• ЕТЪР - БЕРОЕ 2:3

0:1 Октавио (25)

0:2 Алиун Фал (53)

1:2 Стелиян Добрев (55)

2:2 Преслав Боруков (73)

2:3 Гаюс Макоута (88)

Стадион: „Ивайло”, Велико Търново

Рефер: Валентин Железов

Етър: 1 Христо Иванов, 84 Здравко Илиев, 24 Георги Купенов, 70 Кольо Станев, 71 Даниел Пехливанов, 7 Милчо Ангелов, 20 Яни Пехливанов   , 44 Божидар Кацаров, 16 Стелиян Добрев, 99 Преслав Боруков, 26 Мариян Иванов

Старши треньор: Петко Петков

Берое: 1 Християн Василев, 5 Теди Мезаг, 6 Александър Цветков  , 10 Гаюс Макоута, 11 Алиун Фал  , 19 Александър Василев, 20 Стив Фуртадо, 22 Октавио Мантека, 25 Георги Ангелов, 29 Еривалдо, 73 Иван Минчев