Отборът на Етър се поздрави с победа като гост над тима на Дунав с 2:0 в двубой от 13-ия кръг на efbet Лига. Румен Руменов откри резултата в 70-ата минута, а Красимир Станоев, от дузпа, в 80-ата минута оформи и крайния резултат. Резултатът обаче можеше да бъде и различен, тъй като до първото попадение в срещата "драконите" доминираха на терена, като дори удариха и греда през втората част на срещата. Звездата на "болярите" Даниел Младенов пък се завърна в игра и остана на терена до 71-ата минута.

Първата опасна възможност дойде в 17-ата минута пред вратата на Дунав. Ивайло Димитров се пребори за топката пред наказателното поле на „драконите“, топката стигна до Иван Стоянов, който нанесе свиреп удар към вратата на Макенджиев, но кълбото премина близо до гредата.

В 25-ата минута домакините организираха скоростна атака. Свилен Щерев получи пас зад защитата на гостите и халфът опита удар по диагонала, който бе избит в корнер от Христофор Хубчев. След изпълнението му топката стигна до Любен Николов, който обаче не успя да нанесе изстрел.

В 37-ата минута „драконите“ удариха греда. Любен Николов спечели топката след центриране от корнер, но с глава прати топката в гредата. След това последва разбъркване, но топката излезе с аут.

В 58-ата минута домакините имаха шанс да открият резултата. Ивайло Лазаров центрира в наказателното поле на Етър, където Ахмед Ахмедов успя да изпревари Христо Иванов и нанесе удар, който обаче мина над вратата.

Противно на показаното на терена гостите поведоха. Капитанът Иван Стоянов получи топката в наказателното поле и подаде на Крум Стоянов. Защитникът върна топката към точката за дузпа, където Румен Руменов с плътен удар опъна мрежата на Макенджиев - 1:0.

Голът обърна силите на терена и 10 минути по-късно „болярите“ стигнаха и до второ попадение. Крум Стоянов навлезе в наказателното поле, където бе спънат от Самуел Инкоом и съдията Волен Чинков отсъди дузпа. Красимир Станоев се нагърби с изпълнението и бе безпогрешен – 2:0.

С тази победа Етър прекъсна серията си от три поредни загуби във всички турнири. Така "болярите" събират 14 точки и се изкачват до 9-ата позиция. Дунав остава 10-ти с точка по-малко. В следващия кръг русенци гостуват на Левски, докато Етър приема ЦСКА.

ДУНАВ – ЕТЪР 0:2

0:1 Румен Руменов 70'

0:2 Красимир Станоев (д) 80'

Стартови състави на двата тима:

Дунав Русе (5-4-1): 21. Благой Макенджиев, 16. Мартин Ковачев (к), 2. Самуел Инкоом, 18. Александър Исаевски, 5. Любен Николов, 77. Мартин Костадинов, 11. Диян Димов, 8. Свилен Щерев, 7. Ивайло Лазаров, 12. Фернандо Кавалканте, 9. Ахмед Ахмедов

Старши треньор: Людмил Киров

Етър (4-2-3-1): 1. Христо Иванов, 23. Александър Дюлгеров, 15. Иван Иванов, 84. Здравко Илиев, 25. Крум Стоянов, 31. Красимир Станоев, 5. Христофор Хубчев, 11. Даниел Младенов, 8. Румен Руменов, 99. Ивайло Димитров, 73.Иван Стоянов (к)

Старши треньор: Росен Кирилов

Главен съдия: Волен Чинков, град София