Отборът на Царско село разпиля Етър с 3:0 в последния двубой от първия кръг на efbet Лига. Резултатът бе открит в 20-ата от Андерсон Кордейро, а в 47-ата минута Антонио Георгиев удвои. В 54-ата минута Пламен Крачунов бе изгонен за втори жъълт картон и остави Етър с 10 души, а в 67-ата минута Иван Скерлев си отбеляза автогол и оформи крайния резултат.

"Царете" напълно заслужиха успеха, след като бяха по-добрият отбор през всички 90 минути, като възпитаниците на Любослав Пенев пропуснаха още няколко изгодни ситуации за попадение. "Болярите" не показаха тази игра от края на миналия сезон и не успяха да застрашат вратата на домакините, освен в един, два случая. С тази победа Царско село поведе в първенството след първия кръг от efbet Лига.

Антон Узунов
39 снимки

Първият шанс за нещо по-интересно се откри още във втората минута и бе на сметката на домакините. Андерсон Кордейро успя да получи топката на границата на наказателното поле отляво и опита силен удар, който обаче премина над вратата на Етър.

В осмата минута новото попълнение на "царете" Салиф Сисе добре свали с гърди пред наказателното поле за Борис Галчев, който обаче стреля но неточно.

Само минута след това възпитаниците на Любослав Пенев пропуснаха най-чистата възможност до момента. Божидар Васев преодоля съперник и след това качи топката на главата на Галчев, който обаче прати топката малко встрани от вратата на Христо Иванов.

По-добрата игра на домакините продължи и след центиране на Борис Галчев от статично положение, отдясно на вратата на Етър, в наказателното поле, на далечната греда Ивайло Марков вкара кълбото във вратата на Иванов, но бе отсъдена засада.

Три минути след това Салиф Сисе стреля неточно с глава след центриране от корнер.

Натискът на Царско село даде резултат в 20-ата минута, когато домакините поведоха. Отбраната на Етър не успя да изчисти добре топката след едно центриране отляво и тя стигна до Андерсон Кордейро, който бе оставен съвсев сам и със силен удар от границата на наказателното поле прати топката във вратата на Иванов - 1:0.

Само две минути след попадението домакините можеха да нанесат и втори удар. Божидар Васев центрира в наказателното поле, където Сисе бе оставен непокрит от защитата на "болярите". Нападателят изпревари вратаря Иванов и стреля с глава, но над вратата.

Малко след половин час игра се откри пореден шанс за домакините. Мирослав Будинов спечели един двубой във въздуха срещу Пламен Крачунов, след което пое топката и стреля опасно, но вратарят Христо Иванов бе на своето място и изби в ъглов удар.

Първата ситуация пред вратата на Царско село дойде в 35-ата минута, когато Милчо Ангелов добре комбинира с Кольо Станев отдясно на пеналтерията. Последният пое топката и стреля силно, но над вратата на Михаил Иванов.

Второто полувреме започна по най-добрия начин за домакините - с ново попадение. Борис Галчев предостави отлично центриране от пряк свободен удар в наказателното поле, където Антонио Георгиев засече с глава във вратата на "болярите" - 2:0.

"Царете" продължиха да са по-добрия отбор и в 53-ата минута удариха греда. Божидар Васев проби добре отляво и центрира в наказателното поле, където Мирослав Будинов стреля с глава, но топката се отби от гредата.

Само минута след това гостите останаха и с чвек по-малко. Втори жълт картон само в рамките на седем минути получи Пламен Крачунов, което значеше червен.

След точно час игра последва центиране от ъглов удар, а Антонио Георгиев засече опасно топката с глава, но покрай вратата на Иванов.

В 62-ата минута Етър създаде най-чистата си ситуация в срещата досега Кольо Станев получи топката отдясно и центрира към далечната греда, където бе Милчо Ангелов. Нападателят шутира, но Михаил Иванов успя да спаси по брилянтен начин. Последва добавка на Ангелов, но отново вратарят успя да отрази удара.

Пет минути по-късно резултатът стана класически. Резервата Стефан Христов успя да засече с глава центриране в наказателното поле, но топката срещна гърба на Скерлев и влезе във вратата му - 3:0.

В следващите мивуни играта се поуспокои и рядко се стигаше до опасни положения пред двете врати.

Минута преди края на срещата опасен удар отправи Антонио Георгиев извън наказателното поле, но Христо Иванов внимаваше.

ЦАРСКО СЕЛО - ЕТЪР 3:0

1:0 Андерсон Кордейро 20'

2:0 Антонио Георгиев 47'

3:0 Иван Скерлев (автогол) 67'

Червен картон: Пламен Крачунов 54'

Стартови състави на двата отбора:

ЦАРСКО СЕЛО (3-5-2): 1. Михаил Иванов -  44. Хулио Родригес, 17. Реян Даскалов (к), 4. Ивайло Марков - 11. Андерсон Кордейро, 10. Борис Галчев, 14. Божидар Васев, 21. Емануил Манев, 6. Антонио Георгиев - 9. Мирослав Будинов, 93. Салиф Сисе

Старши треньор: Любослав Пенев

ЕТЪР (): 1. Христо Иванов (к) - 70. Кольо Станев, 14. Иван Скерлев, 6. Пламен Крачунов, 24. Георги Купенов, 26. Мариян Иванов, 22. Никола Колев, 71. Даниел Пехливанов, 11. Антон Огнянов, 98. Валентин Йосков, 7. Милчо Ангелов