Етър и ЦСКА 1948 направиха равенство 1:1 на стадион „Ивайло“ във Велико Търново. Двубоят бе от 21-вия кръг на efbet Лига и част от първото завъртане за пролетния дял.

Първото полувреме на мача бе изключително скучно, но второто предложи две попадения и една късна дузпа.

Само пет минути след почивката Педриньо отбеляза, а впоследствие бе и принудително заменен от Радослав Кирилов. В последните минути на мача Никола Илиев фаулира Ловре Кнежевич в наказателното поле и след сигнал от ВАР стаята Васимир Ел-Хатиб отсъди дузпа. Иван Василев направи 1:1 от наказателния удар.

ЦСКА 1948 остава шести с 36 пункта, а Етър – последен – с 10 точки.

LAP.bg
18 снимки

В първите няколко минути липсваха опасности пред двете врати. Гостуващият отбор бе по-активен и имаше няколко опасни нахлувания в наказателното поле на "виолетовите", но никое от тях не донесе голова възможност. Седем минути след началото Талис стреля, но не затрудни особено Мартин Величков.

Чак след изминаването на половин час игра дойде следващото по-интересно положение. То отново бе на сметката на ЦСКА 1948, а Бирсент Карагарен не бе подавач, а шутиращ. И при този опит Величков се справи.

Малко след 40-ата минута Педриньо стреля, но топката мина на около метър над вратата на Етър. В ответната атака Ивайло Димитров стреля с глава, но доста слабо и Наумов улови.

startphoto.bg
27 снимки

"Червените" от Бистрица откриха резултата само пет минути след началото на втората част с първата си по-опасна атака. Фуртадо комбинира с Талис на десния фланг, а офанзивният халф добре видя Педриньо около точката на дузпата. Крилото стреля без забавяне и прати топката във вратата на Величков за 0:1.

Малко след попадениет бразилецът бе заменен от Радослав Кирилов. Авторът на гола показа, че чувства болка секунди, след като топката влетя в мрежата, но опита да стисне зъби за 1-2 минути.

До следващата интересна ситуация минаха около 20 минути. "Червените" хванаха на контра Етър, ала Талис действа егоистично и стреля от около 25 метра над напречната греда.

Етър изравни от дузпа в последната 90-ата минута. Точен бе Иван Василев, пратил в обратния ъгъл Даниел Наумов за 1:1. Нарушението за наказателния удар бе дело на Никола Илиев, застъпил на границата на наказаталното поле Ловре Кнежевич. Главният съдия Васимир Ел Хатиб първоначално отсъди фал, но от ВАР стаята директно му бе даден сигнал да посочи бялата точка.

FT / Етър - ЦСКА 1948 1:1

0:1 Педриньо 50`

1:1 Иван Василев 90` (д)

Етър: 22 Мартин Величков, 15 Георги Ангелов, 4 Георги Александров, 5 Килиян Гюсъм, 13 Дидис Лутумба-Пита, 25 Крум Стоянов, 2 Хосекарлос ван Ранкин, 23 Мосес Кандидус, 8 Мартин Моран, 18 Йоахим Гонзалес, 14 Ивайло Димитров

Треньор: Светослав Петров

ЦСКА 1948: 29 Даниел Наумов, 7 Талис, 8 Педриньо, 9 Бирсент Карагарен, 15 Симеон Василев, 19 Стив Фуртадо, 20 Антонио Вутов, 22 Реян Даскалов, 23 Емил Виячки, 28 Неделко Пишчевич, 39 Парвиз Умарбаев

Треньор: Николай Панайотов