Хебър Пазарджик постигна класическа победа с резултат 3:0 в домакинството си на последния в класирането Етър Велико Търново в първия двубой от 28-ия кръг на efbet Лига. На стадион „Георги Бенковски“ в Пазарджик два гола за успеха на „гробарите“ отбеляза Марк-Емилио Папазов в 17-ата, когато се разписа с много красиво изпълнение, и в 78-ата минута, а резервата Шейх Диаманка оформи крайния резултат в добавеното време. „Болярите“ пък играха с човек по-малко от 70-ата минута, когато за два жълти картона беше изгонен капитанът Георги Александров.

Снимки: Startphoto.bg
71 снимки

Като цяло Хебър стоеше по-добре на терена и повече показа, че иска победата, с която спря серията от две поредни загуби в първенството, с което се изкачи на единадесето място в класирането с 30 точки, колкото има и дванадесетият Славия, който малко по-късно гостува на Арда. Етър пък остава последен с едва 13 точки. В следващия кръг „гробарите“ гостуват на Славия, а „виолетовите“ са домакин на Крумовград.

КЛАСИРАНЕ В efbet Лига / ПРОГРАМА / РЕЗУЛТАТИ

Срещата стартира с опит за натиск от страна на домакините, които изпълниха ъглов удар още ппеди да е идтекла и първата минута от двубоя. В петата пък дойде и първият точен изстрел в мача, когато Лазар Марин напредна отляво в половината на Етър, стигна до границата на наказателното поле и стреля опасно, топката рикошира в крака на Горка Ларучеа, но вртарят Мартин Величков успя да избие топката в корнер.

Пет минути по-късно и Етър погледна към вратата на "гробарите". Една отбита топка попадна в Иван Василев отляво в наказателното поле на Хебър, който стреля с десния крак по тревата, но вратарят Петър Дебърлиев улови без проблеми.

54 снимки

"Болярите" се задържаха пред вратата на Хебър и в 14-ата минута Дидис Пита получи топката отдясно в половината на "зелените", след което финтира Божидар Пенчев и стреля пред наказателното поле, но Дебърлиев плонжира в долния си ляв ъгъл и изби в корнер. След неговото изпълнение на Йоахим Карсел кълбото стигна до втора греда, където Принц Мбасе стреля с глава, но в ръцете на стража на домакините.

Само три минути по-късно обаче Хебър откри резултата по страхотен начин. Лазар Марин намери с чудесен пас намери Марк-Емилио Папазов на десния фланг, който след това финтира Мартин Николов, влезе навътре и с много силен изстрел пред наказателното поле не остави шансове на в десния ъгъл на вратата на Мартин Величков за 1:0.

След гола домакините продължиха да атакуват и в 23-ата минута слаб изстрел на Георги Каракашев попадна в ръцете на стража Величков. Три минути след това Йоан Н’зи също опита късмета си от дистанция и бе точен, но твърде слабо, за да затрудни вратаря на гостите.

До почивката Хебър се задържаше по-често в половината на своя съперник, но чисти голови положения липсваха.

Първата интересна ситуация за втората част бе на сметката на "гробарите" в 58-ата минута. Голмайсторът Марк-Емилио Папазов взе топката от своята половина и направи страхотен пробив по левия фланг, след което стреля от границата на наказателното поле на Етър, но топката профуча на сантиметри от десния страничен стълб на вратата на Величков.

В 65-ата минута домакините имаха още една възможност за втори гол. Красиан Колев центрира много коварно в наказателното поле от свободен удар, където Лазар Марин успя да засече топката, но Мартин Величков внимаваше и успя с една ръка да избие в корнер.

Двадесет минути преди края на редовното време ситуацията за Етър стана тежка, след като останаха с десет човека на терена. Ангел Бастунов взе топката и тръгна на скорост, след което капитанът на гостите Георги Александров го препъна и получи жълт картон, който бе втори за него и съответно бе изгонен с червен такъв.

В 74-ата минута Марк-Емилио Папазов получи отляво в наказателното поле и шутира, но над вратата на Величков.

Хебър обаче реши всичко с втори гол в 78-ата минута. Йоан Н'Зи отне топката от Крум Стоянов в близост до наказателното поле на Етър, след което с  меко подаване намери Папазов около точката за дузпа сам срещу Мартин Величков, а нападателят безпроблемно вкара за 2:0.

В четвъртата минута от добавеното време Етър имаше шанс да отбележи почетно попадение. Крум Стоянов получи отляво в наказателното поле и върна за Хосекарлос Ван Ранкин, който пък изведе отлично Ловре Кнежевич отляво в пеналтерията и шутира в близкия ъгъл, но Дебърлиев го парира.

Буквално в ответната атака Хебър обаче приключи срещата с трети гол. Ангел Бастунов напредна в половината на Етър и комбинира с Диаманка пред наказателното поле, който си нагласи топката на левия крак и с много мощен удар не остави шансове на Величков в долния му ляв ъгъл, оформяйки крайния резултат от 3:0.

FT  | ХЕБЪР ПАЗАРДЖИК – ЕТЪР ВЕЛИКО ТЪРНОВО  3:0

1:0 Марк-Емилио Папазов 17'

2:0 Марк-Емилио Папазов 78'

3:0 Шейх Диаманка 90+4'