Етър записа първа загуба в подготовката, след като отстъпи 0:1 на казахстанския Каспий Актау. Единственият гол в мача падна още в 10-ата минута. Преди тази среща „виолетовите” имаха две победи (4:1 над Струмска слава, 2:1 над Ротор Волгоград) и едно равенство (0:0 с Габала).

Българският тим имаше превес през почти целия мач, но пропусна доста положения. Дино Мартинович, Милчо Ангелов и Божидар Кацаров не успяха да вкарат от изгозни позиции. След почивката неточен мерник показаха Иван Стоянов и Александър Дюлгеров.

Последният мач на Етър на турска земя е на 30 януари срещу чешкия Словачко.

СЪСТАВЪТ НА ЕТЪР: Христо Иванов, Александър Дюлгеров, Красимир Станоев, Георги Купенов, Здравко Илиев, Яни Пехливанов, Дино Мартинович, Божидар Кацаров, Антон Огнянов, Милчо Ангелов, Флорент Боджадж (Анатоли Господинов, Кольо Станев, Иван Скерлев, Тони Иванов, Ерол Дост, Иван Стоянов, Иван Петков, Стелиян Добрев)