Етър постигна трудна победа с 1:0 над Янтра в контрола,  играна на стадион "Христо Ботев" в Габрово. През второто полувреме в състава на гостите от Велико Търново се пояниха дошлите на проби португалски халфове Карлитос и Алдаир.

Първата част завърши без голове. Най-добрата възможност пропиля новото попълнение Свилен Щерев в 29-ата минута.
Единственият гол в мача падна в 64-ата минута, когато единият от дошлите на проби португалци напредна отдясно, преодоля съперник и центрира към Милчо Ангелов, който не сгреши и прати топката във вратата на домакините.

"Полезен мач, стана добра контрола и тренировка. Срещнахме млад и амбициозен отбор, с динамична игра, което бе отлично за нас. Доволен съм от показаното”, коментира след проверката завърналият се в Етър старши треньор Петко Петков.