Черно море и Етър откриват борбата в 15-ия кръг на efbet Лига. Двата тима излизат на Тича в петъчния ден от 17:15 часа и ще може да го проследите минута по минута на Gong.bg и пряко в ефира на DIEMA SPORT.

В Черно море контузен е Мирослав Енчев, но след карантина на линия е Дани Кики. Възпитаниците на Илиан Илиев са без загуба в три поредни двубоя и ще се опитат да увеличат тази серия. Треньорът на моряците иска тимът да е в топ 6 на шампионата.

В Етър контузени са Пако Пуертас, Никола Колев и Николас Фемия. Наказан е Свилен Щерев, но след изтърпяно такова се завръща Мариян Иванов. "Болярите" записаха първа победа в първенството над Царско село през седмицата. "Виолетовите" не са допускали попадение във вратата си вече 287 минути. Тимът обаче няма успех при гостуване във Варна в последните 5 мача.