Отборът на Черно море победи Етър с 2:0 в контролна среща, играна на стадион "Тича" във Варна. В 29-ата минута Родриго откри резултата, а в 89-ата Велислав Василев оформи крайния резултат. В срещата, старши треньорът на "моряците" Илиан Илиев, използва два различни състава и 9 футболисти, излезли от школата на “моряците”.

LAP.bg
18 снимки

Това бе трета приятелска среща за "моряците", които загубиха с 0:1 от Дунав в морската столица преди три дни, а малко по-късно същия ден надвиха Лудогорец като гост със същия резултат

За "болярите" пък бе втора проверка след нулевото равенство в Стара Загора срещу Берое.

В първия кръг след подновяването на шампионата Черно море гостува на Берое на 7 юни, докато Етър е тост на Локомотив Пловдив в първия мач от кръга на 5 юни.

Първата ситуация дойде в 7-ата минута, когато Мартин Минчев получи топката в наказателното поле и стреля, но топката премина встрани от вратата на Анатоли Господинов.

Резултатът бе открит в 29-ата минута, когато Илиан Илиев-младжи продължи с глава центриране отдясно. Топката попадна в Родриго, който финтира бранител и с десния крак я прати в далечния ъгъл за 1:0.

В 37-ата минута Мартин Минчев направи добър пробив през центъра, но бе затворен пред наказателното поле. Младият нападател върна топката към Патрик Андраде, който отправи бомбен удар, но над вратата.

Минута преди края на първата част Етър отправи и първия си удар в очертанията на вратата. Милчо Ангелов получи топката пред наказателното поле, поведе си я и стреля, но право в ръцете на Миодраг Митрович.

В 53-ата минута Матиас Курьор бе изведен леко под ъгъл, но очи в очи с вратаря на гостите от Илиан Илиев–младши и стреля по диагонала, но топката премина на сантиметри от страничната греда.

В 62-ата минута старши треньорът на домакините Илиан Илиев пусна изцяло нов състав. На терена се появиха Цветомир Панов, Димитриос Хантакиас, Мирослав Енчев, Мартин Дичев, Петър Вуцов, Емил Янчев, Жордао Кардозо, Исмаил Иса, Денислав Ангелов, Велислав Василев.

До края на срещата варненци създадоха няколко добри атаки, но така и не успяха да ги завършат по най-добрия начин. най-чистото бе в 86-ата минута. Денислав Ангелов проби отдясно и центрира по земя в наказателното поле, където Исмаил Иса с шпагат успя да стреля, но топката срещна тялото на плонжиралия страж на "болярите" Христо Иванов.

Минута преди края на срещата "моряците" все пак вкараха второ попадение. Петър Вуцов стреля от границата на наказателното поле, Христо Иванов успя да избие но Велислав Василев довкара топката за 2:0.

ЧЕРНО МОРЕ - ЕТЪР 2:0

1:0 Родриго 29'

2:0 Велислав Василев 89'

Съставите на двата отбора:

ЧЕРНО МОРЕ: Миодраг Митрович, Даниел Димов, Стефан Станчев, Виктор Попов, Фахд Актау, Мехди Букаси, Патрик Андраде, Илиан Илиев, Родриго, Мартин Минчев, Матиас Курьор

Старши треньор: Илиан Илиев

ЕТЪР: Анатоли Господинов, Здравко Илиев, Стелиян Добрев, Геоги Купенов, Иван Скерлев, Никола Колев, Яни Пехливанов, Антон Огнянов, Милчо Ангелов, Божидар Кацаров, Тонислав Йорданов

Старши треньор: Петко Петков