Етър стартира 2020-а година с победа в първата си контрола от подготовката. “Виолетовите” спечелиха с 4:1 срещу Струмска слава (Радомир) на градския стадион в Симитли. С тази проверка приключи и едноседмичният първи лагер в Сандански. Старши треньорът Петко Петков пусна в игра 20 футболисти, като не ползва само контузените Анатоли Господинов, Никола Колев и Милчо Ангелов.

Още при първата атака “болярите” поведоха, като 16-годишният юноша Стелиян Добрев вкара своя първи гол за мъжкия отбор на Етър и първи за “виолетовите” за 2020 г. В 7-ата минута търновци можеха и да удвоят, но ударът на Боджадж с глава след корнер мина над гредата. Малко след това сериозна контузия в коляното получи Христофор Хубчев, който бе заменен от Иван Скерлев.

Символичните домакини успяха да изравнят в 15-ата минута, когато капитанът Боби Николов стреля, а Иво Стоянов с добавка вкара за 1:1. До почивката Христо Иванов спаси нов удар на съперника, но етърци с играта си оставиха много добро впечатление като за първи мач след една седмица физически натоварвания.

В 54-ата минута “болярите” отново поведоха. Иван Стоянов намери Ерол Дост пред опразнената врата и той вкара за 1:2. Великотърновският тим наложи тотален превес и последваха още два безответни гола. Напористият Стелиян Добрев вкара второ попадение, след като отново Иван Стоянов стреля, вратарят отби и юношата с добавка покачи на 1:3. Малко след това след центриране от корнер защитникът Александър Дюлгеров с глава оформи крайното 1:4.

Съставът на Етър: Христо Иванов, Александър Дюлгеров, Божидар Кацаров, Христофор Хубчев, Здравко Илиев, Яни Пехливанов, Тони Иванов, Стелиян Добрев, Флорент Боджадж, Дино Мартинович, Иван Петков (Цветомир Цанков, Кольо Станев, Димитър Цонев, Иван Стоянов, Ерол Дост, Борислав Марков, Красимир Станоев, Димитър Байдаков)