Етър Велико Търново започна контролите с класическа победа с 3:0 над водача в Северозападната Трета лига Спартак Плевен. Мачът се игра в Царева ливада пред близо стотина зрители.

„Виолетовите” владееха играха през цялото време и нанизаха три гола чрез Почански, Батрович и М. Ангелов, а още две попадения на Ангелов и Батрович бяха отменени заради своевременно маркирани засади.

В 25-ата минута Жилсон Варела центрира отлично към Ерик Почански, който откри с глава – 1:0. Освен с асистенцията обаче, Варела се запомни с два пропуска от чисти положения, като първият удар с глава бе изваден от вратаря Георгиев, а вторият пропуск бе сам срещу вратаря. След центриране отляво на Александър Георгиев в 33-ата минута Иван Петков от малък ъгъл също можеше да вкара. Гостите залагаха предимно на контри и за цял мач имаха един точен удар отдалеч на Ивайло Иванов, уловен с лекота от Анатоли Господинов, а други два изстрела минаха покрай гредите.

Веднага след почивката след центриране отдясно Велко Батрович отблизо удвои. Последваха нови атаки и в 75-ата минута пак след пас от десния фланг Милчо Ангелов вкара първия си гол за „Етър”, като насочи за трети път топката в мрежата – 3:0. В игра не влязоха Дани Младенов и Пехливанов, които лекуват контузии.

Етър: Господинов, Скерлев, Гълъбов, Георгиев, Станев, Руменов, Почански, Колев, Варела, Петков, Боджадж (Хр. Иванов, Василев, Артюнин, Кр. Стоянов, Ив. Стоянов, Мане, Джамов, Батрович, Сърмов, Ангелов).