Бостън Селтикс се класира за полуфиналите в Източната конференция в НБА след победа със 118:84 у дома над Маями Хийт. Така "келтите" спечелиха серията срещу "горещите" с 4:1.

Gulliver/GettyImages
15 снимки

Домакините бяха пълни господари на паркета и поведоха още от самото начало на мача. На полувремето авансът на Бостън беше 68:46, а след края на третата четвърт достигна 32 точки - 98:66. В последния период Маями опита да намали изоставането си, но не съумя да го стори за крайното 118:84.

Най-резултатни за победителите бяха Джейлън Браун и Девин Уайт с по 25 точки. Сам Хаузър вкара 17 точки, а Джейсън Тейтъм се отчете с "дабъл-дабъл" - 16 точки и 12 борби.

За Маями, които бяха без Джими Бътлър, Бам Адебайо вкара 23 точки, а Тайлър Хиро остана с 15.

На полуфинал в Източната конференция Бостън ще се изправи срещу победителя от сблъсъка между Кливланд Кавалиърс и Орландо Меджик. В момента "кавалерите" имат преднина от 3:2.